НБУ визначив перелік банків критичної інфраструктури
Національний банк уперше визначив перелік банків – об’єктів критичної інфраструктури у банківській системі України.
Такі повноваження НБУ надає закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» та рішення Нацбанку від 20 квітня 2021 року №148 «Про об’єкти критичної інфраструктури в банківській системі України».
Зокрема йдеться про банки, включені до переліку системно важливих, та банки, у яких держава прямо чи опосередковано володіє часткою понад 75% від статутного капіталу.
Нацбанк визначив наступний перелік банків критичної інфраструктури:
1. Національний банк України;
2. Укргазбанк;
3. Банк «Південний»;
4. ПриватБанк;
5. А-Банк;
6. Альфа-Банк;
7. ОТП Банк;
8. Ощадбанк;
9. ПУМБ;
10. Райффайзен Банк Аваль;
11. ТАСкомбанк;
12. Укрексімбанк;
13. Укрсиббанк;
14. Універсал Банк.
До об’єктів критичної інфраструктури належать банки, стале функціонування яких забезпечує стабільність банківської системи, має суттєве значення для економіки та безпеки держави, функціонування суспільства, та які становлять значний суспільний інтерес.
Критерії та порядок віднесення банків до об’єктів критичної інфраструктури визначені постановою правління НБУ №151 від 30 листопада 2020 року.
Цією постановою також визначені порядок ведення в НБУ переліку об’єктів критичної інфраструктури в банківській системі України та переліків об’єктів критичної інформаційної інфраструктури в банках, обсяги та порядок подання банками інформації, необхідної для ведення реєстру об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.
26 лютого НБУ оновив перелік системно важливих банків, до якого увійшли 13 фінустанов. За рік їх кількість зменшилася на 1 – цьогоріч із переліку випав Кредобанк.
Торік у березні цей перелік налічував 14 банків. Після втрати статусу системної важливості, банк має дотримуватися посилених вимог протягом 12 місяців.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини