НБУ змінює ліміти придбання банками тримісячних депозитних сертифікатів

НБУ змінює ліміти придбання банками тримісячних депозитних сертифікатів

Національний банк України, як і анонсувалося, вносить зміни до параметрів для розрахунку максимального обсягу придбання банками тримісячних депозитних сертифікатів (далі – ДС).

Так, з 19 квітня 2024 року для визначення ліміту вкладень банків у тримісячні ДС приріст гривневих депозитів фізичних осіб строком понад 93 дні розраховуватиметься за останні 12 місяців, а не з 4 квітня 2023 року, як це відбувається зараз. Інші параметри для розрахунку максимального обсягу придбання банками тримісячних ДС залишаться незмінними.

За оцінками НБУ, відповідні зміни стимулюватимуть банки нарощувати портфелі строкових гривневих депозитів населення, що важливо для підтримання курсової стійкості та захисту міжнародних резервів. Зазначені зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 8 квітня 2024 року № 40 “Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №22”, що набирає чинності з 19 квітня 2024 року.

Нагадаємо, Національний банк України продовжує співпрацю з міністерством фінансів США у сфері забезпечення кібербезпеки в банківському та фінансовому секторах України.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу