Недержавні пенсійні фонди будуть звітувати щоденно

Недержавні пенсійні фонди будуть звітувати щоденно

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зобов’язала нових професійних учасників ринку цінних паперів – адміністраторів недержавних пенсійних фондів до подання звітності в новому форматі.

За повідомленням пресслужби НКЦПФР, нові вимоги до звітності та порядок складання, подання та оприлюднення даних визначені у проєкті «Положення про порядок складання, подання та оприлюднення адміністратором НПФ адміністративних даних, у тому числі звітності з недержавного пенсійного забезпечення», який був схвалений на засіданні комісії.

Положенням передбачено подання адміністраторами даних щоденно, щомісячно, щоквартально та щорічно.

Дані поділяються на інформацію щодо адміністратора як юридичної особи та інформацію щодо діяльності НПФ та їх адміністрування адміністратором.

Зокрема новими професійними учасниками ринку цінних паперів до НКЦПФР буде подаватися наступна інформація:

– щоденні дані, які складаються з довідки про склад, структуру та чисту вартість активів НПФ, яка складається та подається адміністратором щодо кожного НПФ окремо. Перший звітний період – 1 жовтня 2020 року;

– щоквартальні дані щодо адміністратора НПФ, до яких включаються щомісячні дані щодо адміністратора за останній місяць звітного кварталу та за І, ІІ та ІІІ квартал звітного року - проміжна фінансова звітність адміністратора, яка має відповідати міжнародним стандартам фінансової звітності. Перший звітний період – червень та ІІ квартал 2020 р., а перша звітність подається до 31 серпня 2020 року;

– щоквартальні дані щодо діяльності пенсійних фондів та їх адміністрування, що складаються з довідки про персоніфікований облік учасників пенсійного фонду, довідки про результати діяльності корпоративних і професійних пенсійних фондів, довідки про учасників пенсійного фонду за віковою категорією та за І, ІІ та ІІІ квартал звітного року - проміжної фінансової звітності пенсійного фонду. Перший звітний період – ІІ квартал 2020 р., а перша звітність подається до 30 вересня 2020-го;

– річна фінансова звітність адміністратора та річна фінансова звітність пенсійних фондів включається до відповідних щорічних даних. Перший звітний період – 2020 р.

«Ми переходимо до щоденної подачі адміністраторами інформації про склад, структуру та чисту вартість активів НПФ, так само як зараз це працює для відкритих інвестиційних фондів. Строки подання першої звітності м'які, що дозволить вчасно налаштувати системи як на боці адміністраторів, так і на боці Комісії. Наразі все відбувається за графіком, ми будемо готові з 1 липня прийняти на себе функцію державного регулювання управителів майном та адміністраторів НПФ», - зауважив член НКЦПФР Олександр Панченко.

Нагадаємо, що законом №79-IX від 12 вересня 2019 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (спліт) передбачена ліквідація Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) і передача її функцій Національному банку та НКЦПФР.

Цим законом з 1 липня 2020 року на НКЦПФР покладені нові повноваження, зокрема регулювання діяльності недержавних пенсійних фондів та адміністрування фондів фінансування будівництва.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу