Німеччина надасть Україні 255 млн євро
Кабінет міністрів і уряд Німеччини 17 грудня підписали угоду, в рамках якої Україна отримає 214,6 млн євро пільгових кредитів і 40 млн євро грантів на безоплатній та безповоротній основі.
Рамкова угода визначає перелік проектів, домовленості щодо фінансування яких урядом ФРН досягнуто під час українсько-німецьких перемовин за 2011-2019 роки, повідомляє Мінфін.
Угодою передбачено надання на пільгових умовах кредитів обсягом до 214,6 млн євро. Кредити надаються терміном на 30 років, у тому числі 10 років пільгового періоду. Процентна ставка складає 2% річних, комісія за зобов’язаннями – 0,25% річних.
Пільгові кредити будуть спрямовані на реалізацію інвестиційних проєктів, зокрема:
- у сфері енергетики (модернізація підстанцій та інтеграція української енергетичної системи до європейської об’єднаної енергосистеми);
- підтримку малого та середнього підприємництва;
- здійснення енергоефективних заходів у громадських будівлях (школи та дитячі садочки);
- реконструкцію комунальної інфраструктури в регіонах.
Також угодою передбачається надання до 40 млн євро на безоплатній та безповоротній основі – у формі грантів, з яких 30,5 млн євро буде спрямовано на покращення системи професійної освіти та посилення місцевого самоврядування в Україні.
«Підписана сьогодні угода між урядами України та Німеччини про фінансове співробітництво створить правові передумови для прискореної підготовки проектів та переходу до їх впровадження», – підкреслив міністр фінансів Сергій Марченко.
Він також висловив впевненість, що запропонована Німеччиною нова модель підготовки проектів розвитку України, щодо яких досягнуто домовленостей у 2011-2019 роках, сприятиме спрощенню процедури укладення окремих кредитних та грантових договорів.
«Ця угода закладає надійну міжнародно-правову основу для нашого подальшого співробітництва у сфері фінансів та політики розвитку. У такий спосіб Німеччина продовжує підтримувати головні реформи у сферах децентралізації, професійного навчання та енергоефективності», - зазначила надзвичайний і повноважний посол ФРН Анка Фельдгузен.
Марченко запевнив, що Мінфін збереже такий темп і під час підготовки угоди до ратифікації Верховною Радою.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини