НКЦПФР буде виявляти небанківські фінансові групи на фондовому ринку
НКЦПФР отримала механізм виявлення і визнання небанківських фінансових груп на фондовому ринку, які самостійно не надали комісії відповідні документи.
Про це йдеться у рішенні НКЦПФР №677 від 5 листопада 2019 року і яке набрало чинності 29 березня 2020 року. Цим документом внесені зміни до «Положення про консолідований нагляд за діяльністю небанківських фінансових груп, переважна діяльність у яких здійснюється особою, яка отримала ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку».
Відтепер запроваджений механізм виявлення та визнання небанківських фінансових груп, у тому числі тих, відомості про які не були подані до НКЦПФР, а які були виявлені на підставі інформації, отриманої у процесі здійснення нагляду на фондовому ринку, або інформації від інших державних органів, що здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг.
НКЦПФР удосконалила порядок погодження відповідальної особи небанківської фінансової групи та встановила вимоги до такої особи.
Вимоги до розрахунку фінансових показників небанківських фінансових груп були уточнені, щоб уникнути подвійного обрахунку регулятивного капіталу учасниками групи.
Комісія встановила вимоги до розкриття інформації про небанківську фінансову групу, яке повинно здійснюватися шляхом розміщення інформації на власному вебсайті відповідальної особи та в загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР або через інформаційного агента.
«Небанківські фінансові групи зобов’язані протягом 6 місяців від дати набрання чинності цього рішення подати в комісію пакет документів, який дозволить нам визнати їх небанківською фінансовою групою і розпочати здійснювати консолідований нагляд. Після завершення цього терміну ми будемо робити це самостійно на підставі інформації, отриманої під час здійснення нагляду або інформації від інших державних органів», - повідомив член НКЦПФР Олександр Панченко.
Небанківська фінансова група – це група юридичних осіб, які мають спільного контролера (крім банку), що складається з двох або більше фінансових установ, у якій небанківська фінансова установа (небанківські фінансові установи) здійснює переважну діяльність.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини