НКЦПФР регулюватиме обіг кредитних нот онлайн

НКЦПФР регулюватиме обіг кредитних нот онлайн

НКЦПФР схвалила проєкт рішення про затвердження Положення про порядок здійснення емісії кредитних нот та їх обігу.

Відповідний документ опубліковано на сайті комісії, передає видання Mind.ua.

Це Положення установлює порядок здійснення емісії, обігу кредитних нот, реєстрації випуску кредитних нот, реєстрації випуску та затвердження проспекту кредитних нот, затвердження змін та/або доповнень до проспекту кредитних нот, погодження змін до рішення про емісію кредитних нот, реєстрації звіту про результати емісії кредитних нот у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), надання до регулятора звіту про результати погашення та скасування реєстрації випуску кредитних нот.

Згідно з документом, подією, пов’язаною з платоспроможністю третьої особи, є:

1) банкрутство такої третьої особи;

2) встановлена в порядку, визначеному проспектом (рішенням про емісію) кредитної ноти, невиплата або несвоєчасна виплата третьою особою грошового зобов’язання за договором позики, кредиту або іншим договором, передбаченим проспектом (рішенням про емісію) кредитної ноти;

3) проведення процедури фінансової реструктуризації щодо зобов’язання такої третьої особи в порядку, передбаченому законом.

Наголошується, що кредитні ноти можуть існувати виключно в електронній формі.

«Емісія кредитних нот може здійснюватися тільки юридичною особою після повної сплати свого статутного капіталу», – йдеться в документі.

Положення передбачає, що в разі емісії кредитних нот їх розміщення здійснюється серед заздалегідь визначеного кола осіб, кількість некваліфікованих інвесторів серед яких не може дорівнювати або перевищувати 150 осіб, крім випадку здійснення публічної пропозиції емітентом у процесі емісії.

Строк (термін) погашення кредитних нот встановлюються емітентом у рішенні про емісію кредитних нот та проспекті кредитних нот (у разі його оформлення).

Установлено, що для реєстрації випуску кредитних нот, реєстрацію випуску та затвердження проспекту кредитних нот (у разі його оформлення), звіту про результати емісії кредитних нот, зупиненні обігу кредитних нот, відновленні обігу кредитних нот, скасування реєстрації випуску кредитних нот заявник подає через особистий кабінет у КІС відповідну заяву та інші документи.

Нагадаємо, НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) включила до списку ненадійних інвестиційних проєктів ще 14 кейсів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу