Нові інвестори не зайдуть на банківський ринок до закінчення війни

Нові інвестори не зайдуть на банківський ринок до закінчення війни

Це, відповідно, знизить шанси, що приватизація держбанків, яку готує уряд, буде успішною.

Цього висновку дійшли банкіри під час круглого столу «Як зміниться банківський ринок України у 2025 році», проведеного «Фінансовим клубом».

«До моменту, поки не настане справедливий мир, не варто очікувати великого притоку інвестицій. А після справедливого миру можна розраховувати на інвестиції», – каже в.о. голови правління, заступник голови правління Кредобанку Антон Кіркач.

Заступник голови правління ТАСкомбанку Олександр Заєць каже, що у банків джерелом капіталу є або прибуток, або допомога акціонера, або залучення інших інвестицій. «Зараз бажаючих інвестувати небагато. Навіть державні банки відклали, зважаючи на війну, свої плани щодо продажу або залучення інвесторів, – зазначив банкір. – В цілому апетит до інвестицій в фінансовий сектор України невеликий. Ми бачимо, що деякі іноземні банки навіть в ОВДП не інвестують або інвестують тільки в бенчмарк-ОВДП, оскільки іншого виходу більше нема».

«З урахуванням поточного рівня оподаткування банківської системи, зростання нормативів, регуляторної політики НБУ банківський сектор зараз не дуже цікавий інвесторам. І не забуваємо, що у нас йде війна», – каже голова правління Акордбанку Олексій Руднєв.

ЗМІ вже зазначали, що є інтерес іноземців до приватизації деяких націоналізованих банків. «Але це зацікавленість інвестора, який вже має розуміння роботи в українських реаліях. Тобто це про масштабування бізнесу в Україні для гравців, які вже тут працюють давно, які мають капітал, які розуміють реалії, які можуть достатньо ефективно керувати бізнес-процесами всередині країни із урахуванням свого досвіду. Новий інвестор навряд чи в цих умовах прийде», – впевнений Олексій Руднєв.

Після війни знайдуться фінансисти, які захочуть заробити на обслуговуванні відбудови. «В рамках відбудови може бути багато коштів, і від Європи. А банківська система може бути посередником, хабом між бізнесом, інфраструктурою, державою і західними грошима», – каже Антон Кіркач.

Не бачить іноземних гравців на ринку і Фонд гарантування вкладів фізосіб, який шукає покупців на активи банків-банкрутів. «Ситуація не змінилася в порівнянні із періодом до повномасштабного вторгнення. І тоді, і зараз 99% всіх покупців – це локальні гравці. Ми б дуже хотіли, щоб були залучені іноземні інвестори, але ми цього не спостерігаємо. І до кінця війни не бачу особливих причин, щоб вони з’явилися», – вважає директор департаменту консолідованого продажу активів банків, член виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олександр Кульчицький.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь