Новий норматив NSFR для банків запрацює з 1 квітня
Національний банк відстрочив на три місяці запровадження коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR).
Новий пруденційний норматив NSFR, який визначає мінімальний рівень ліквідності банку на горизонті один рік, стає обов’язковим для виконання з 1 квітня 2021 року.
Раніше планувалося запровадження NSFR з 1 січня 2021 року.
Банки повинні будуть досягти 100%-го значення нормативу довгострокової ліквідності поступово, відповідно до встановленого графіка.
Показники NSFR мають бути не менші ніж:
• 80% – з 1 квітня 2021 року;
• 90% – з 1 жовтня 2021 року;
• 100% – з 1 квітня 2022 року.
Початкове значення та перехідний період для впровадження NSFR регулятор визначив за результатами тестових розрахунків, які здійснюються з серпня 2020 року. Згідно з нормами ЄС та Базельськими рекомендаціями значення NSFR для банків має становити не менше 100%.
Банки повинні будуть дотримуватися нормативу NSFR у цілому за всіма валютами, а також забезпечувати розрахунок і моніторинг NSFR окремо в національній та іноземній валютах.
Рішення про запровадження NSFR та графік приведення показників банків до його нормативних значень затверджено постановою НБУ №166 від 22 грудня 2020 року.
Головна мета запровадження NSFR – сприяти зниженню одного з системних ризиків для фінансової стабільності, пов’язаного з короткостроковістю фондування банків.
В Україні вже діє коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR), який замінив нормативи ліквідності Н4 та Н5. Чинний норматив ліквідності Н6 буде застосовуватися паралельно із NSFR, а з часом його буде скасовано.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини