Обсяг інвестицій ЄІБ в Україну сягнув 7 млрд євро

Обсяг інвестицій ЄІБ в Україну сягнув 7 млрд євро

В Україні обсяг портфелю спільних із Європейським інвестиційним банком проєктів у державному та приватному секторах досяг найвищого рівня за всю історію співпраці, перевищивши 7 млрд євро.

Про це пише Міністерство фінансів.

У 2023 році завдяки співпраці з ЄІБ вдалося залучити понад 261 млн євро інвестиційної складової за проєктами, що вдвічі більше, ніж 2021 року, та у вісім разів більше, ніж 2022-го.

Інвестиційна активність у 2023 році стала рекордною за всю історію співпраці з ЄІБ. З початку повномасштабної війни росії проти України ЄІБ надала понад 2 млрд євро інвестицій. Зараз у реалізації перебуває 23 проєкти на суму понад 4,8 млрд євро.

Ці проєкти охоплюють різні сфери, зокрема 11 проєктів спрямовані на підтримку транспортної інфраструктури, 5 – у муніципальному секторі, включно з проєктами відновлення соціальної інфраструктури. У енергетичному секторі реалізується 4 інвестиційних проєкти, у сфері освіти – 2, а також 1 інвестиційний проєкт спрямований на підтримку та модернізацію логістичної мережі АТ «Укрпошта».

У квітні 2024 року Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння, що визначає пріоритети та напрямки подальшої співпраці у державному та приватному секторах економіки України. Також у рамках співпраці з банком реалізується кілька проєктів із відбудови та відновлення.

Нагадаємо, у 2024 році Україна отримає 560 мільйонів євро для проєктів у сфері енергетики, транспортної інфраструктури, відновленні житла, а також на проєкти, які підтримають економічне відновлення та український бізнес.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу