Обсяги експорту українських товарів у січні впали вдвічі

Обсяги експорту українських товарів у січні впали вдвічі

У січні 2025 року Україна експортувала 6,6 млн тонн товарів загальною вартістю $3,1 млрд.

Про це перша віцепрем’єр-міністрерка - міністрерка економіки Юлія Свириденко повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Відтак, обсяги українського експорту у січні впали майже вдвічі у річному обчисленні. Так, у січні 2024 року Україна експортувала 12 млн тонн продукції, повідомляла Свириденко рік тому, не уточнюючи вартості експорту.

Свириденко також повідомила, що у січні 2025 року найбільше Україна експортувала:

кукурудзу ($521 млн або 2,5 млн тонн);

олію соняшникову ($426 млн або 378 тис. тонн);

руди та концентрати залізні ($247 млн або 3,1 млн тонн);

пшеницю ($188 млн або 891 тис. тонн);

проводи ізольовані, кабелі ($104 млн або 6 тис. тонн);

соєві боби ($90 млн або 223 тис. тонн).

За словами Свириденко, головним торговельним партнером України залишається ЄС – у січні до країн Євросоюзу експортували українських товарів на $1,8 млрд. Експорт до інших країн світу, крім країн ЄС, склав $1,3 млрд, серед яких лідерами є Єгипет, Туреччина, Китай та США.

Вона зауважила, що вартість українського експорту січні 2025 року зменшилася на $117 млн (-3,6%) порівняно з груднем минулого року, втім імпорт зазнав ще більшого скорочення – на $1,04 млрд (-16,9%).

"Це було зумовлено кількома факторами, зокрема сезонним зменшенням експорту олійних культур та скороченням постачання металів, особливо залізної руди, через низький попит у Китаї. Водночас експорт основних товарів із доданою вартістю залишається стабільним, а деякі з них навіть демонструють зростання. Тому ми оптимістично налаштовані щодо відновлення темпів зростання експорту, які спостерігали торік, в найближчі місяці", – додала Свириденко.

Нагадаємо, у Європейській комісії розглядають можливість не продовжувати пільговий режим торгівлі для України, термін дії якого спливає у червні, у його поточному вигляді, та вже почали технічні перемовини про нові умови торгівлі.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь