Ощадбанк і Укрексімбанк потребують 10 млрд грн капіталу
Державні банки сумарно потребують капітал за підсумками стрес-тестування на 9,861 млрд грн за базовим сценарієм із врахуванням здійсненних заходів до 1 вересня 2019 року.
Як вже зазначав FinClub, найбільшій український банк – державний ПриватБанк – не потребував додаткового капіталу, як і Укргазбанк, яким буде приватизований першим серед усіх держбанків.
Державний Ощадбанк за базовим сценарієм потребував 13,493 млрд грн і до 1 вересня зменшив цю потребу до 6,19 млрд грн. За несприятливим макроекономічним сценарієм потреба в капіталі складала рекордні серед усіх банків 28,245 млрд грн. Її вдалося зменшити до 21,139 млрд грн.
Укрексімбанк за базовим сценарієм потребував 9,776 млрд грн і до 1 вересня зменшив цю потребу до 3,671 млрд грн. За несприятливим макроекономічним сценарієм потреба в капіталі складала 17,53 млрд грн. Її вдалося зменшити до 12,188 млрд грн.
В Ощадбанку прокоментували свій рекорд.
«У 2019 році було здійснено оцінку стійкості Ощадбанку. Перший етап проведено незалежною аудиторською міжнародною компанією KPMG, за висновком якої було підтверджено коректність розрахунків кредитного ризику банку та визначено необхідність несуттєвого коригування на 256 млн грн у бік збільшення. Другим етапом, спираючись на аудиторський висновок, Національний банк провів стрес-тестування Ощадбанку за двома макроекономічними сценаріями – базовим і несприятливим», - повідомили в пресслужбі банку.
В банку зазначили, що стрес-тестування є прогнозним розрахунком впливу зовнішніх негативних факторів на достатність в банку капіталу для покриття потенційних ризиків у результаті їх одночасної реалізації. Тобто це не фактичний стан банку, а лише можливий прогнозований результат реалізації гіпотетичного негативного сценарію. За результатом стрес-тесту НБУ розрахунковий дефіцит капіталу на 01.01.2019 становив 13,5 млрд грн за базовим сценарієм та 28,2 млрд грн за несприятливим макроекономічним сценарієм.
Розрахунки несприятливого сценарію НБУ передбачали зокрема прогнозний курс долара США на рівні 37 грн на кінець 2019 року, тобто в півтора разу вищий за фактичний. «Враховуючи висновки оцінки стійкості, Ощадбанком було розроблено та надано до НБУ План заходів з реструктуризації на 2019 рік (план реструктуризації), направлений у т.ч. на поліпшення якості активів банку», - підкреслили в пресслужбі.
В той самий час протягом року Ощадбанк вживав активних заходів, що сприяли зменшенню розрахункового дефіциту за несприятливим макроекономічним сценарієм на 7,1 млрд грн до 21,1 млрд. грн. Ощадбанк у встановлені терміни надав до НБУ план реструктуризації, схвалений правлінням та затверджений наглядовою радою.
Оновлений план реструктуризації погоджено на рівні правління НБУ, він враховує рекомендації регулятора та передбачає покриття дефіциту капіталу навіть за несприятливого макроекономічного сценарію за рахунок внутрішніх джерел генерації капіталу.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини