Ощадбанк прокредитує інфраструктурні проєкти Львова на 840 млн грн
Ощадбанк уклав кредитну угоду з міською радою Львова на 840 млн грн для фінансування бюджету розвитку міста.
Цільовим використанням 5-річного кредитування стане будівництво і реконструкція об’єктів у сфері житлово-комунального та дорожнього господарств, капітальних ремонтів центрів надання адміністративних послуг для ветеранів у рамках реалізації відповідних проєктів.
Переважний обсяг позики буде спрямовано на завершення будівництва Львівського сміттєпереробного заводу, повідомили в пресслужбі Ощадбанку.
За даними Львівської міської ради, обсяг виконаних будівельних робіт на об’єкті наразі сягає 70%. Після запуску в роботу комплекс з переробки побутових відходів зможе в механіко-біологічний спосіб переробляти понад 250 тисяч тонн сміття за рік. Це має повністю задовільнити потреби міста у впорядкуванні питання поводження з твердими побутовими відходами.
«Попри те що частка Ощадбанку у фінансуванні муніципалітетів становить понад 60% ринку, ця кредитна угода – перша в нашій співпраці з Львівською міською радою під час повномасштабної війни, – прокоментував заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес, Юрій Каціон. – За даними Міндовкілля, щороку в Україні утворюється понад 10 мільйонів тонн твердих побутових відходів, лише 10% з яких відправляються на переробку. Збільшення цього обсягу ще на 2,5% – це вагомий внесок в екологію країни. Тим більше що до 30% отриманих у процесі переробки відходів на новому сміттєпереробному заводі становитиме RDF-паливо, яке спрямуватиметься за прямим договором на цементні заводи. Тим самим це вивільняє певний обсяг інших видів генерації для потреб споживачів, що є важливим в умовах руйнування ворогом нашої енергосистеми».
RDF (refuse derived fuel) – це паливо, отримане із залишків подрібнених та спресованих в брикети чи гранули твердих побутових відходів.
«Для міста було принципово отримувати ці кошти саме траншами, тобто брати кошти тоді, коли виникає потреба на підприємствах, які реалізовують відповідні проєкти. Кошти від запозичення буде спрямовано на реалізацію 5 проєктів: будівництво альтернативного моста на вул. Ковча, облаштування двох центрів для ветеранів, реконструкцію системи живлення ТЦ «Північна» (ТЕЦ-2) та завершення будівництва сміттєпереробного заводу», – заявила директорка департаменту фінансової політики Львівської міськради Вікторія Довжик.
Проєкт будівництва Львівського сміттєпереробного заводу реалізується також за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р). Площа ділянки сміттєпереробного заводу — 9,66 гектарів. Загальна площа під комплексом становить майже 22 тисячі квадратних метрів.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини