Оцінка добробуту в країні майже не змінилася через зниження запитів

Оцінка добробуту в країні майже не змінилася через зниження запитів

Самооцінка населенням України свого добробуту практично не змінювалася після російського вторгнення і тримається на приблизно подібному рівні.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Зокрема, частка респондентів з "дуже низьким" рівнем фінансового становища становила 9% напередодні вторгнення,а станом на травень 2023 року становить 7%. Ще майже 33% респондентів оцінюють свій добробут як "низький".

Тобто загалом наразі в Україні 39% мають "дуже низький" або "низький" добробут (перед вторгнення аналогічний показник становив 41%).

Частка людей з "середнім" добробутом в період між лютим 2022 року і травнем 2023 року була доволі стабільною на рівні 35-36%.

Частка людей з "високим" добробутом становила 22% перед вторгненням, після вторгнення знизилася до 16-17%, але станом на травень 2023 року повернулася до рівня 23%.

Проте об'єктивно фінансова ситуація українців після повномасштабного вторгнення рф дуже погіршилася: у 64% громадян дохід знизився, а 27% через вторгнення втратили роботу. Крім того, з'явилася категорія громадян, які втратили майно та житло.

Відносно краще своє фінансове становище оцінює молодь (18-29 років), люди з вищою освітою, чоловіки, жителі великих міст, жителі західних областей України. Різниця між внутрішньо переміщеними особами та рештою українців у цьому відношенні несуттєва.

"Попри об’єктивне зниження доходів двох третин населення України самооцінки добробуту майже не змінилися, бо запити людей під час війни суттєво знизилися вони частіше задовольняються тим, що мають, і вважають, що їм вистачає на їжу чи одяг навіть за істотного зниження доходів", – наголошують аналітики.

Опитування проводилося з 26 травня по 5 червня методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2013 повнолітніх респондентів із усіх підконтрольних уряду регіонів України.

Нагадаємо, профіцит зведеного платіжного балансу України становив $1,5 млрд в травні 2023 року, в порівнянні із дефіцитом у $1,9 млрд в травні 2022 року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь