Парламент ухвалив закон про 50% податку на прибуток банків

Парламент ухвалив закон про 50% податку на прибуток банків

Парламент прийняв в другому читанні законопроєкт 9656д про оподаткування надприбутків банків.

Про це повідомив перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

«По наполяганню МВФ, Мінфіну та НБУ текст змінений. Ця норма буде в оновленому меморандумі (який очікуємо в середині грудня)», – зазначив Железняк.

Оподаткування надприбутків банків за результатами 2023 року буде здійснено за ставкою 50%.

Починаючи з 2024 року базова ставка податку на прибуток для банків становитиме 25%.

«За розрахунком Мінфіну це принесе тільки за 2023 рік 24-25 млрд грн. Далі це 6-7 млрд», – додав Железняк.

У січні-вересні 2023 року банки отримали 109,9 млрд грн чистого прибутку, порівняно з 7,4 млрд грн за аналогічний період минулого року.

«Встановлення податку для банківської системи 50% за 2023-й забезпечить такі необхідні додаткові надходження до бюджету – приблизно 24 млрд грн  (або $650 млн в еквіваленті). Практично вся сума такого додаткового фіскального ефекту буде сформована за рахунок комерційних банків приватної власності. Ці кошти дуже потрібні силам оборони, і це наш обовʼязок зробити цей внесок», – заявив голова Ради НАБУ Володимир Мудрий.

Він запевняє, що встановлення податку на рівні 50% не матиме впливу на стабільність і надійність банківської системи. «Найбільше це вплине на невеликі банки, які будуть і надалі змушені інвестувати сотні мільйонів у ІТ та інфраструктуру (практично на рівні з системними банками), але при цьому платити підвищені податки. Ситуація, коли лише для однієї галузі встановлено підвищену ставку, не є стабільною, тому можна очікувати додаткових змін у податковому законодавстві найближчим часом», – вважає він.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу