Парламентський комітет в Швейцарії підтримав план допомоги Україні на $5,5 млрд

Парламентський комітет в Швейцарії підтримав план допомоги Україні на $5,5 млрд

Комітет швейцарського парламенту ввечері 25 квітня проголосував за виділення допомоги Україні у розмірі 5 млрд швейцарських франків ($5,5 млпд) у межах більш широкого пакету, спрямованого на покращення обороноздатності нейтральної Швейцарії.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що підтриманий законодавцями від лівоцентристських і правоцентристських партій, комітет з безпеки верхньої палати парламенту схвалив пакет, щоб надати 10,1 млрд франків додаткових коштів для армії разом із сумою для України.

План був прийнятий 8 голосами проти 5, а праві партії виступають проти угоди.

У заяві парламент зазначив, що багатомільярдний пакет був задуманий як "надзвичайний внесок у безпеку Швейцарії та мир у Європі через війну, яку Росія веде проти України".

Українська частина пакету передбачає підтримку реконструкції та ремонту повсякденної інфраструктури, необхідної для життя в Україні, повідомили у парламенті.

Нагадаємо, станом на кінець грудня 2023 року загальна вартість фінансових активів, заморожених у Швейцарії через санкції проти РФ, становила 5,8 млрд швейцарських франків (понад $6,3 млрд). Це майже на 2 млрд франків менше, ніж роком раніше.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу