Підсанкційний МІБ повертається з ЄС до росії

Підсанкційний МІБ повертається з ЄС до росії

Російський Міжнародний інвестиційний банк (МІБ), який базується у Будапешті і потрапив під санкції США та ЄС, закриває угорську штаб-квартиру, виходить з ЄС та повертається до росії.

Про це йдеться у заяві установи, повідомляє «Європейська правда».

У банку заявили, що після санкцій США МІБ втратив можливість здійснювати фінансові операції, а через припинення участі в ньому Угорщини більше немає підстав для подальшої діяльності у Будапешті та ЄС загалом.

«Банк розпочав релокацію діяльності штаб-квартири з Угорщини до росії», – йдеться у заяві.

МІБ пропонує Угорщині невідкладно денонсувати угоду щодо розташування його штаб-квартири у Будапешті.

Міністерство фінансів США 12 квітня оголосило санкції проти Міжнародного інвестиційного банку, майже 50% якого належить росії.

Як стверджує влада США, присутність Міжнародного інвестиційного банку в Будапешті «дозволяє росії посилити свою розвідувальну присутність у Європі», а також сприяє зловмисним діям у Центральній Європі та на Західних Балканах і корупції й ухилянню від санкцій.

Лише після цього уряд Угорщини, якому належить 25,27% акцій МІБ, вирішив відкликати своїх представників із підконтрольного росії банку.

«Уряд росії готовий виділити додаткові ресурси, зокрема державні гарантії та субсидії, щоб врятувати банк від дефолту, що насувається», – зауважує мінфін США.

Банк використав майже всі свої резерви ліквідності після того, як потрапив під санкції ЄС. «Я не знаю, чи можливо врятувати банк, який перебуває у надзвичайно складній ситуації», - заявляв керівник апарату прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш.

Під американські санкції також потрапила дочірня компанія МІБ – «МІБ Капітал», зареєстрована в Москві, чинний керівник банку Ніколай Косов та двоє колишніх – росіянин Георгій Потапов та угорець Імре Лослоуцкі.

Санкції передбачають замороження активів згаданих осіб у США та заборону американським громадянам і компаніям вести з ними ділові відносини.

Міжнародний інвестиційний банк – наднаціональна міждержавна фінансова організація, заснована 1970 року країнами-членами Ради економічної взаємодопомоги. Основний напрямок його діяльності – кредитування інвестиційних проектів. Штаб-квартира МІБ знаходиться в Будапешті.

Парламент Угорщини надав банку повний імунітет від нагляду угорської влади, а менеджери та гості фінансової установи могли пересуватися Угорщиною, а отже, і Європейським Союзом, відповідно до правил дипломатичного імунітету. У зв’язку з цим про фінансову установу поширилася інформація, що вона може служити розвідувальним цілям росії, хоча офіційно банк неодноразово це заперечував.

Після вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року Болгарія, Чехія, Румунія та Словаччина упродовж 2022-2023 років припинили свою участь у МІБ.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу