Половина застосунків для особистих фінансів в Україні мають російське походження

Половина застосунків для особистих фінансів в Україні мають російське походження

Більшість популярних в ​​Україні фінансових додатків мають російське походження.

Це виявило дослідження фінтех-стартапу Saldo Apps та аналітичного сервісу для мобільних застосунків ASObot з групи IT-компаній Netpeak Group, передає Економічна правда.

Так, App Store та Google Play налічують понад 1 000 застосунків для обліку персональних фінансів. З них популярні в Україні – близько 100.

Saldo Apps та ASObot зібрали інформацію про походження, кількість інсталів та доходи близько сотні додатків цієї категорії. Розробники виявили, що 50% нових інсталів все ще припадає на додатки, які зроблені в росії. Повний перелік тут.

За оцінками спеціалістів, українці за півтора року з початку повномасштабного вторгнення заплатили понад $250 тис. застосункам з рф. Це сталося через те, що більшість російських додатків для обліку особистих фінансів мають або українську локалізацію, або інтеграцію з українськими банками.

"Українці просто не знають про походження тих застосунків", – зазначає CEO Saldo Apps Радомир Новкович.

Проблема російських застосунків в Україні стоїть особливо гостро ще й тому, що крім грошей українці добровільно передають свої персональні дані.

Згідно з федеральним законом рф № 152-ФЗ "Про персональні дані", персональні дані російських користувачів повинні зберігатися на території росії та оброблятися федеральними органами державної влади.

"Якщо російські розробники не виділили окремі сервери поза межами росії для зберігання даних українців, це може означати, що всі дії українських користувачів, включаючи донати на ЗСУ, фіксуються на території росії", - наголошують дослідники.

0a1991b photo 2023 09 27 13 06 43

Розробники створили перелік додатків, щоб розпізнати серед них російські та уникнути спонсорування держави-агресора.

Серед 16 найбільш популярних російських додатків в Україні команда розробників виділяє: Манібокс, Money manager, CoinKeeper, Zenmoney, Журнал витрат та інші.

Нагадаємо, Австрія виділила ще 1 млн євро на діяльність Міжнародного агентства з ядерної енергії в Україні.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу