
Польща та Словаччина допоможуть Україні в розвитку Карпатського регіону
Польща та Словаччина будуть допомагати Україні втілювати проєкти відновлення та розвивати Карпатський регіон.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку громад і територій за результатами першого установчого засідання україно-польсько-словацької Карпатської ініціативи.
Як зазначається, Карпатська ініціатива спрямована на розвиток стратегічного партнерства Словаччини, Польщі та України у відновленні, а також регіональній інтеграції та економічному розвитку Карпатського регіону: Закарпатська та Львівська області, Кошицький та Пряшівський самоврядні краї (Словаччина), Підкарпатське воєводство (Польща).
"Одним із наших пріоритетів є зміцнення економічного потенціалу регіонів. Саме тому ми зацікавлені в співпраці, орієнтованій на спільну реалізацію стратегічних інфраструктурних, енергетичних та соціально-гуманітарних проєктів", – сказала заступниця міністра розвитку громад і територій Марина Денисюк.
Також ставиться за мету розширити економічні можливості, покращити логістику, створити нові робочі місця, підтримати бізнес та залучити міжнародні інвестиції.
Карпатська ініціатива була започаткована за пропозицією Словаччини в листопаді минулого року.
Основні напрями діяльності ініціативи:
транспортна інфраструктура: розвиток та модернізація транспортних коридорів, що з'єднують Словаччину, Польщу та Україну, з метою покращення логістичних та торгівельних шляхів Східної та Центральної Європи із Західною Європою;
економічний розвиток: створення та підтримка економічних зон для підтримки місцевого бізнесу та залучення інвестицій, організація форумів та семінарів для обміну досвідом, стимулювання інновацій та просування державно-приватного партнерства;
гуманітарні та соціальні проєкти: реалізація проєктів, спрямованих на задоволення нагальних потреб громад в Україні, постраждалих від російської агресії (у сферах забезпечення житлом, охорони здоров'я, освіти), підтримка культурних зв'язків та освітніх програм.
Діяльність Карпатської ініціативи здійснюватиметься з використанням фондів Європейського Союзу та інших міжнародних фінансових механізмів, а також інвестицій приватного сектору.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини