Посилено регулювання приватних пенсій та інвестицій у будівництво житла
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила зміни до положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками.
Про це повідомляє пресслужба Нацкомфінпослуг.
«По-перше, стосовно управителів ФОН (фондів операцій з нерухомістю. – Ред.) та ФФБ (фондів фінансування будівництва. – Ред.) на даний час розпорядженням НКЦПФР регулюється нагляд за дотриманням ними таких фінансових нормативів та показників: коефіцієнту залучення коштів, нормативу поточної ліквідності, нормативу платоспроможності, розміру резервного фонду», - йдеться в повідомленні.
Для дотримання принципів послідовності та наступництва у питанні державного регулювання у цій сфері НКЦПФР імплементує зазначені вимоги до своїх нормативно-правових актів.
Проектом рішення пропонується запровадити регулярний розрахунок зазначених показників: для коефіцієнта залучення коштів, нормативів поточної ліквідності та платоспроможності – станом на кінець кожного місяця, а для розміру резервного фонду – щорічно, після здійснення відрахувань до нього.
По-друге, стосовно адміністраторів НПФ (недержавний пенсійний фонд. – Ред.) на даний час пруденційних показників нормативно-правовими актами взагалі не встановлено. Тому проектом рішення пропонується запровадити для адміністраторів НПФ регулярний щомісячний розрахунок таких пруденційних показників: норматив достатності власних коштів, коефіцієнт покриття операційного ризику, норматив поточної ліквідності.
«Пруденційний нагляд є важливою частиною системи державного нагляду і сприяє дотриманню фінансової стабільності роботи учасників фінансового ринку і мінімізації ризиків. Оскільки фонди фінансування об'єктів будівництва та адміністратори НПФ з липня переходять під нагляд НКЦПФР, на них будуть розповсюджуватися аналогічні вимоги, як і до інших професійних учасників ринку. Наразі ми знаходимось в активній дискусії з ринком щодо термінів початку розрахунку пруденційних показників цими компаніями і ми очікуємо на їх коментарі», - прокоментував член НКЦПФР Олександр Панченко.
Зазначені зміни схвалені з метою приведення нормативно-правового акту НКЦПФР у відповідність до вимог закону від 12 вересня 2019 року №79-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» («спліт»).
Нагадаємо, що цим законом з 1 липня 2020 року на НКЦПФР покладені нові повноваження, зокрема регулювання діяльності недержавних пенсійних фондів та адміністрування фондів фінансування будівництва.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини