«Прозорро» та «Прозорро.Продажі» корпоратизують

«Прозорро» та «Прозорро.Продажі» корпоратизують

Державні підприємства «Прозорро» та «Прозорро.Продажі» буде перетворено на акціонерні товариства, 100% акцій яких належить державі.

Відповідний наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства набирає чинності 1 березня 2021 року.

Контроль за виконанням цього наказу покладено на заступника міністра економіки Світлану Панаіотіді. 100% акцій підприємств залишається в державній власності.

«Корпоратизація ДП «Прозорро» — це нова сходинка у розвитку сучасного ІТ-підприємства, яким вже 5 років є компанія. Водночас наші плани не змінюються: цього року ми продовжимо курс на електронізацію публічних закупівель та запровадимо електронне тестування для уповноважених осіб серед замовників», — зазначив директор ДП Василь Задворний.

Директор Прозорро.Продажі Олексій Соболев зазначив, що ДП «зі стартапу перетворюється на машину державно-приватного партнерства з дуже високими стандартами і з не менш важливими завданнями».

Прозорро та Прозорро.Продажі — два різні держпідприємства, побудовані на принципах Prozorro «усі бачать усе», але адмініструють та розвивають різні електронні системи.

ДП «Прозорро» створене для проведення тендерів на закупівлю товарів, робіт і послуг державними установами.

ДП «Прозорро.Продажі» — для продажу державного та комунального майна на електронних аукціонах.

Така діяльність підприємств заощаджує державні кошти та наповнює бюджети різних рівнів відповідно.

У 2020 році Україна заощадила понад 55 млрд грн на тендерах у системі закупівель Prozorro та заробила 11 млрд грн на аукціонах Prozorro.Продажі.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу