ПриватБанк вимагає відводу верховного судді у справі Суркісів

ПриватБанк вимагає відводу верховного судді у справі Суркісів

Державний ПриватБанк вимагає відводу судді Верховного Суду та неупередженого розгляду справи компаній-нерезидентів, які належать родині Суркісів по суті.

ПриватБанк звернувся до Верховного Суду з заявою про відвід головуючого судді Погрібного С.О від розгляду справи справі №757/7499/17 про оскарження ухвали про забезпечення позову компаній-нерезидентів, пов'язаних із братами Суркісами, повідомляє пресслужба банку.

8 вересня 2020 року Верховний Суд зупинив стягнення $350 млн з ПриватБанку на користь Суркісів. Таким чином було зупинено виконання сумнівної ухвали Печерського райсуду, направленої на фактичне стягнення з державного банку майже 10 млрд грн ($350 млн).

За ініціативи головуючого судді до матеріалів справи було додано висновки Науково-консультативної ради при Верховному Суді, які зводяться до необхідності закриття Верховним Судом провадження та залишення в силі ухвали Печерського суду без надання оцінки щодо її законності.

ПриватБанк вважає, що суддя Погрібний не мав повноважень звертатися за наданням висновків щодо застосування норм права, адже приписами процесуального законодавства право на звернення до науковців надано виключно після передачі справи касаційним судом на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду.

При цьому справа на розгляд таких палат не передавалася, а раніше заявлене ПриватБанком клопотання про передачу справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду досі не вирішено.

2 вересня Печерський суд під головуванням судді Сергія Вовка ухвалив рішення щодо виплати ПриватБанком родині Суркісів $350 млн за обслуговування їх депозитів.

Суд ухвалив порядок примусового стягнення з банку $350 млн на виконання суперечливого позову компаній братів Суркісів щодо обслуговування депозитів, конвертованих у капітал ПриватБанку під час його націоналізації.

3 грудня ПриватБанк подав до Вищої ради правосуддя скаргу на дії судді Вовка з Печерського суду Києва.

Йдеться про $250 млн депозитів (плюс $100 млн відсотків за ними) шести офшорних компаній сім’ї Суркісів, які були розміщені в кіпрському філіалі ПриватБанку за часів, коли власниками банку були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Ці кошти, як кошти пов’язаних осіб, були конвертовані в капітал банку перед його націоналізацією. Тому на поточний момент жодних депозитів, виконання яких у якості запобіжного заходу вимагає суддя Вовк, у ПриватБанку немає.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу