Рада призначила новим прем'єр-міністром Дениса Шмигаля

Рада призначила новим прем'єр-міністром Дениса Шмигаля

Верховна Рада на позачерговому засіданні 4 березня призначила прем'єр-міністром Дениса Шмигаля.

Парламент 291 голосом призначив новим прем'єр-міністром вже колишнього віцепрем'єра, міністра розвитку громад і територій Дениса Шмигаля.

Перед голосуванням за свою кандидатуру Шмигаль назвав пріоритетні кроки на посаді прем'єра, зокрема пообіцяв переглянути бюджет-2020, особливо в частині збільшення виплат та пенсій. Також, за його словами, майбутній Кабмін повинен врегулювати питання зарплат і премій посадовців, погашення заборгованості перед шахтарями та питання загрози коронавірусу.

«Це продовження децентралізації, створення сприятливого інвестиційного клімату, досягнення енергоефективності, розбудова промисловості, аграрного сектору та інфаструктури, покращення якості медицини та освіти. І найважливіше – зміцнення національної безпеки та оборони, завершення війни на Донбасі та повернення анексованого Криму», – зазначив Шмигаль.

Він також вважає, що зміцнення курсу гривні до долара не принесло позитивних наслідків. «Наразі ми побачили лише укріплення гривні, яке вдарило, нажаль, по експорту, але ніяк не відобразилося на добробуті звичайних українців», - наголосив Шмигаль.

Він зазначив, що завдання та цілі оновленого уряду не змінюються, але «будуть доведені до кінця».

За призначення Дениса Шмигаля прем'єр-міністром проголосували 242 депутати «Слуги народу», 18 представників групи «За майбутнє», 17 депутатів групи «Довіра» та 14 позафракційних. Інші фракції парламенту (ОПЗЖ, «Європейська солідарність», «Голос», «Батьківщина») не голосували за його кандидатуру.

Після цього планується розгляд постанови про призначення уряду.

Міністерство фінансів очолить Ігор Уманський, який працював в.о. міністра фінансів в уряді Юлії Тимошенко в 2009-2010 роках після звільнення міністра Віктора Пинзеника. В уряді Арсенія Яценюка він працював першим заступником міністра фінансів. Уманський також був позаштатним радником президента Петра Порошенко і претендував на членство в Раді НБУ. Був звільнений 4 березня 2019 року.

Міністеркою соціальної політики призначать Марину Лазебну, яка в уряді Володимира Гройсмана очолювала Державну соціальну службу, але уряд Гончарука звільнив її.

МОЗ очолить Ілля Ємець, який вже працював на цій посаді — він був міністром охорони здоров'я в уряді Азарова у 2010-2011 роках. Через такий короткий термін (до 1 року роботи) він не підпадає під люстрацію. Наразі хірург Ємець очолює державний Центр дитячої кардіохірургії.

Міністерство закордонних справ очолить чинний віцепрем'єр з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба. Колишній голова МЗС Вадим Пристайко буде призначений віцепрем'єром з питань євроінтеграції.

Міністром Кабінету міністрів буде призначений Олег Немчінов — чинний державний секретар Міністерства молоді та спорту.

При цьому в уряді залишаться міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр інфраструктури Владислав Криклій, віцепрем'єр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, міністр юстиції Денис Малюська.

Однак вакантними залишаться посади міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, міністра енергетики, міністра освіти та міністра культури, молоді та спорту.

Колишній міністр Володимир Бородянський був згоден очолювати відомство лише за умови збереження єдиного міністерства. Віцепрезидент Федерації фехтування України та олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт погодився очолити нове Міністерство спорту.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада на засіданні 4 березня відправила у відставку уряд прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь