Рада затвердила розподіл доходів від оренди держземель

Рада затвердила розподіл доходів від оренди держземель

Верховна Рада ухвалила зміни до бюджетного кодексу, які мають врегулювати розподіл 12% від нормативної грошової оцінки землі, які будуть стартовою ціною на аукціонах з передачі земель в оренду.

Про це повідомив голова Фонду держмайна Віталій Коваль.

"Зроблено ще один важливий крок для старту проєкту "Земельний банк".Через прийняті Верховною Радою зміни до Бюджетного кодексу врегульовано розподіл 12% від нормативної грошової оцінки землі, які будуть стартовою ціною на аукціонах з передачі земель в оренду", – зазначив Коваль.

За його словами, тепер 90% від таких надходжень йтимуть до державного бюджету, а 10% - до місцевих бюджетів.

Відповідні зміни дозволять значно збільшити доходи державного бюджету завдяки прозорому ринку оренди землі через "Земельний банк". Також надходження місцевих бюджетів збережуться на поточному рівні.

Крім того, в перспективі це може збільшити доходи місцевих бюджетів завдяки виведенню з тіні орендних відносин.

"Команда ФДМУ працює над тим, щоб "Земельний банк" запрацював якнайшвидше. Нагадаю, у першому пулі заплановано передати в оренду через онлайн-аукціони понад 100 тис. га с/г земель", – додав Коваль.

Нагадаємо, Верховна Рада у другому читанні та в цілому прийняла закон про зміни до Бюджетного кодексу, які дозволяють зараховувати кошти від продажу майна державних підприємств до державного бюджету. «За» проголосували 243 депутати.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу