Рахункова палата хоче увійти до Європейської палати аудиторів

Рахункова палата хоче увійти до Європейської палати аудиторів

Рахункова палата хоче отримати статус спостерігача в Контактному комітеті вищих органів аудиту країн Європейського Союзу та увійти до Європейської палати аудиторів.

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«Зважаючи на інтенсивний процес євроінтеграції України, я звертаюсь до всіх шановних членів Контактного комітету ЄС включити Рахункову палату до мережі кандидатів вищих органів аудиту та потенційних кандидатів у члени ЄС та надати нам право участі у засіданнях Контактного Комітету ЄС в якості спостерігача. Ми з усією відповідальністю ставимося до цього статусу. Рахункова палата повинна стати 28-м членом Європейської палати аудиторів», – сказав Пацкан.

За його словами, швидка процедура розгляду заявки дозволить якнайшвидше розпочати інтеграційні процеси та спільну реконструкцію нової України.

«Нам усім важливо, аби неоціненна допомога, що надходитиме Україні після нашої перемоги, адмініструвалась у повній відповідності до політики і процедур ЄС та міжнародних стандартів прозорості і підзвітності», – додав він.

Як зауважив Пацкан, Рахункова палата є важливим органом та елементом системи управління публічними фінансами та ефективним інструментом парламентського контролю, що наразі адаптує діяльність у відповідності з INTOSAI та кращими європейськими практиками.

Пацкан закликав колег з вищих органів аудиту ділитись з Рахунковою палатою існуючими практиками аудиту програм та фондів, спрямованих на інфраструктурні проєкти, а також іншим досвідом участі ВОА у післяконфліктній стабілізації економіки.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу