росії заборонили обслуговувати борги з рахунків у США
Міністерство фінансів США 4 квітня заборонило росії виплати за боргом з американських рахунків. І не планує видавати нових дозволів.
Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на джерела у відомстві.
Мінфін США не дозволив обробку банком-кореспондентом JPMorgan проводити останні купонні виплати за суверенними облігаціями з терміном погашення у 2022 та 2042 роках. Тому в понеділок росія не змогла використати $636,4 млн із резервів у американських банках для виплати зобов'язань за державними єврооблігаціями.
Тепер у рф залишається 30-денний пільговий період для того, щоб здійснити платіж: $552,4 млн основної суми боргу за бондами-2022, а також купонний дохід на $84 млн за бондами 2042 року погашення.
Якщо держава не здійснить виплату або запропонує інвесторам рублі замість іноземної валюти, вказаної в договорі, це буде вважатися дефолтом. «росія повинна вибрати між виснаженням цінних доларових резервів, що залишилися, витрачанням нових надходжень або дефолтом», – наголосив представник мінфіну США.
На такі самі шляхи розв'язання проблеми вказують і джерела агентства Bloomberg.
«У росії є три варіанти: погашення боргів коштом доларових резервів, що зберігаються на території рф, використання валютного виторгу для обслуговування своїх зобов'язань або дефолт», – цитує видання представника управління контролю за іноземними активами США.
За словами аналітика гонконзької інвестиційної компанії Avenue Asset Management Карла Вонга, нова заборона – це поворот на 180 градусів. Її ввели після того, як стало відомо про масові вбивства цивільного населення в окупованих росією містах України.
Зауважимо, росії раніше вдавалося уникнути дефолту, адже мінфін США дозволяв використовувати заморожені резерви для здійснення купонних виплат за суверенним боргом.
При цьому західні санкції заморозили лише половину із близько $640 млрд резервів росії. А всього у країни в обігу 15 випусків міжнародних державних облігацій лише на $40 млрд.
Востаннє росії дозволили здійснити купонну виплату в розмірі $447 млн за суверенними доларовими облігаціями 2030 року, які були сплачені 31 березня, що стало принаймні п’ятим таким платежем з початку війни проти України. В США повідомляли, що такі операції були можливі до 25 травня.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини