РФС схвалила стратегію розвитку фінсектору України

РФС схвалила стратегію розвитку фінсектору України

Рада з фінансової стабільності на засіданні 19 липня 2023 року схвалила оновлену стратегію розвитку фінансового сектору України. Члени РФС домовилися про проведення установами-підписантами публічної презентації стратегії та її оприлюднення наприкінці серпня 2023 року.

Про це йдеться на сайті регулятора.

«Стратегія складається з 5 розділів, які містять інформацію про поточний стан фінансового сектору, його візію та місію, 5 стратегічних цілей та заходи з їх реалізації, очікувані результати та міжнародні зобов’язання України у сфері фінансових послуг», – розповіли у Нацбанку.

Зазначається, що стратегічними цілями оновленої стратегії визначено: макроекономічну стабільність, фінансову стабільність, орієнтацію фінансової системи на відновлення країни, сучасні фінансові послуги, інституційну спроможність регуляторів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

«Також під час засідання члени РФС розглянули системні ризики фінансового сектору. Загалом ризики перебувають на помірному та контрольованому рівні, крім геополітичного», – зауважив регулятор. А також додав, що хоч і війна затягується, однак допомога Україні стає системною.

Згідно з даними Нацбанку, українська економіка поступово відновлюється, але залишається вразливою до безпекових ризиків. Уточнюється, що споживча інфляція знижується швидше, ніж очікувалося; держфінанси перебувають у хорошому стані, завдяки міжнародній підтримці; а валютний ринок стійкий і рівноважний.

Крім того, повідомляється, що за результатами оцінки стійкості, що триває зараз, буде розроблено план скасування пруденційних послаблень та подальшого впровадження регуляторних вимог. «У пріоритеті – запровадження нових вимог до достатності капіталу, повернення до впровадження відкладених заходів і поновлення вимог до формування буферів капіталу», – наголосили в НБУ.

Нагадаємо, у другому кварталі кількість успішних ідентифікацій у системі BankID Нацбанку становила 8,4 мільйона, що на 5% більше, ніж у перші три місяці 2023 року та на 29% більше, у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу