Рубль рекордно обвалився

Рубль рекордно обвалився

російський рубль опустився до найнижчого рівня з початку травня - курс долара на московській біржі вранці 21 грудня піднявся вище 70 рублів.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що курс долара вранці 21 грудня перевищив позначку в 70 рублів. Рубль продовжує тижневі втрати на тлі побоювань з приводу санкцій щодо російської нафти і газу, які лякають ринок.

До 07:13 за Гринвічем рубль знизився на 2,1% по відношенню до долара до 70,31, після того, як раніше досяг 70,6775.

При цьому рубль втратив 1,7% і торгувався на рівні 74,76 по відношенню до євро, раніше перетнувши поріг 75 вперше з кінця квітня.

«На цьому тижні рубль вже втратив більше 7% по відношенню до долара США і близько 11,5% з моменту набуття чинності обмеження на ціни на російську нафту», - пише агентство.

«В останні місяці доходи росії від експорту впали, оскільки вона різко скоротила експорт газу, а нафтове ембарго ЄС обмежує доходи від продажу нафти», - пояснила засновниця Ziemba Insights Рейчел Зіемба.

«Тим часом імпорт відновився, що означає, що замість гігантського профіциту платіжного балансу, викликаного скороченням імпорту, він наближається до дефіциту», - додала вона.

Експорт російської нафти впав на 11% за період з 1 по 20 грудня в порівнянні з попереднім місяцем, після того, як набуло чинності ембарго ЄС.

Нагадаємо, Національний банк Білорусі виключив євро з кошика валют з 12 грудня. Його частку замінили російським рублем.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу