S&P прогнозує зростання економіки України на 4%
Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s Global Ratings очікує зростання реального валового внутрішнього продукту України у 2021 році на рівні 4%.
S&P прогнозує зростання економіки України на 4% цьогоріч проти скорочення на 4,2% у 2020 році слідом за поступовою стабілізацією ситуації у сфері охорони здоров'я та відновленням попиту.
Водночас S&P очікує подальшого уповільнення зростання ВВП України до 3,5% у 2022 році.
Агентство прогнозує впевнене відновлення економіки в другому кварталі завдяки припливу грошових переказів і держпідтримці, зокрема, підвищенню пенсій, та відновленню споживання.
Також зазначається підтримка реформ в Україні нещодавнім введенням Госдепом США санкцій проти олігарха Ігоря Коломойського.
При цьому S&P називає ключовим ризиком прогнозу невизначеність стосовно вакцинації, яка поки повільно розгортається в Україні та не підтримується половиною населення.
Попри те, що Україна має труднощі в переговорах з МВФ через проблеми в боротьбі з корупцією та судову реформу, S&P прогнозує надходження траншу цьогоріч у $700 млн, з огляду на високий дефіцит бюджету у 2021 році.
Це також дозволить Україні отримати додаткові кредити Світового банку та Євросоюзу на близько $1,5 млрд.
Проте, навіть за цих обставин S&P очікує зростання держборгу України на $5-6 млрд за рахунок нових зовнішніх і внутрішніх запозичень. Загальний державний борг до ВВП цьогоріч зросте до 62,5% з 62,3% у 2020-му, а в наступні три роки поступово знизиться до 59,1%.
За прогнозом S&P, інвестиції в Україну торік склали всього 5,3% ВВП у 2020 році порівняно з 12,6% у 2019-му, а цього року даний показник очікується на рівні 9,4% ВВП.
Середньорічна інфляція цьогоріч прискориться до 7,7% з 2,7% торік, а потім сповільниться до 5,5% у 2022 році.
За оцінками S&P, курс гривні на кінець цього року буде близько 29,5 грн/$, 2022 - 30 грн/$, а в наступні роки зросте та становитиме на кінець 2023 року 30,5 грн/$, 2024 року - 31 грн/$.
Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу цього року складе 1,5% ВВП після профіциту в 4,4% у 2020-му. Надалі очікується поступове зростання дефіциту поточного рахунку платіжного балансу до 2,1% у 2022-му, 2,6% у 2023-му і 3,3% у 2024 році.
S&P також очікує подальшого поступового збільшення валютних резервів: з $28,36 млрд торік до $29,98 млрд цьогоріч, $31 млрд у наступному, $32,17 млрд у 2023 і $32,32 млрд - у 2024 році.
S&P одночасно підтвердило довгостроковий і короткостроковий суверенні рейтинги в іноземній і національній валютах за глобальною шкалою на рівні «B» зі стабільним прогнозом. Рейтинг за національною шкалою підтверджено на рівні «uaA».
Стабільний прогноз S&P відображає ризики для економіки України від затримки доступу до пільгового фінансування, слабкого зовнішнього середовища та можливої зупинки реформ. Ці ризики збалансовуються зростаючими міжнародними резервами.
S&P може підвищити суверенний кредитний рейтинг України, якщо дефіцит держбюджету буде меншим, ніж агентство прогнозує зараз. Це може бути результатом більш сильного економічного відновлення та/або фіскальної консолідації.
Рейтинг також може покращитись, якщо показники зовнішньої ліквідності України перевершать прогнози аналітиків S&P. В той же час агентство зазначає, що зниження рейтингів може відбутись у разі перебоїв у надходженні пільгового фінансування від міжнародних фінансових організацій або у відсутності доступу до ринків капіталу протягом поточного року, що поставить під сумнів здатність уряду забезпечити свої боргові зобов’язання.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини