S&P знизило рейтинг Укрзалізниці

S&P знизило рейтинг Укрзалізниці

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг Укрзалізниці з CCC- до СС через пропозицію компанії власникам своїх єврооблігацій з погашенням у 2024 та 2026 роках відстрочити всі платежі за ними на 24 місяці.

Про це йдеться в повідомленні агентства.

«Ми бачимо суттєве послаблення здатності Укрзалізниці погашати борг, і ми вважаємо, що дефолт за боргом Укрзалізниці майже неминучий відповідно до методології S&P Global Ratings», – сказано в повідомленні.

Згідно з ним, негативний прогноз щодо рейтингу відображає думку S&P про те, що Укрзалізниця, ймовірно, реалізує свої плани з реструктуризації боргу в найближчі кілька тижнів, що, за умов агентства, буде рівносильним дефолту.

S&P уточнило, що знизить рейтинги до SD (вибірковий дефолт) після проведення реструктуризації боргу, проте після того, як реструктуризація боргу набуде чинності, згодом відображатиме нові умови боргу в рейтингу.

«Ми розуміємо, що пропозиція про відстрочення обслуговування боргу не включає жодних списань і пропонує деяку додаткову компенсацію та ковенантські поступки власникам єврооблігацій у вигляді плати за згоду», – додає агентство.

Там нагадали, що йдеться про два випуски єврооблігацій, що підлягають погашенню в липні 2024 року (на $594,9 млн) та липні 2026 року (на $300 млн) і становлять майже 80% усього боргу Укрзалізниці.

Агентство додає, що погіршення спроможності України надавати подальшу фінансову підтримку послаблює позицію ліквідності Укрзалізниці, проте відстрочення платежів з обслуговування боргу дозволить компанії використати ліквідність для покриття поточних операційних та капітальних витрат.

Термін погашення єврооблігацій на рік 2024 пропонується перенести з 9 липня 2024 року на 9 липня 2026 року, а єврооблігацій 2026 року – з 15 липня 2026 року до 15 липня 2028 року, виплата купонів по кожному із випусків здійснюється раз на півроку.

У документах також йдеться, що Укрзалізниця має намір однаково ставитись до власників обох випусків облігацій, проте залишає за собою право відмовитися від "перехресної умови" у будь-який час до оголошення результатів.

Нагадаємо, портфель облігацій внутрішньої державної позики у власності Національного банку України 12 грудня збільшився ще на 15 мільярдів гривень. 

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь