САП передала до суду другий епізод у справі Роттердам+
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 2 січня скерувала до суду обвинувальний акт стосовно 14 осіб, які причетні до запровадження так званої формули "Роттердам+", внаслідок чого споживачі електроенергії протягом 2018-2019 років переплатили понад 20 млрд грн.
Йдеться про другий епізод розслідування, яке вели детективи НАБУ, повідомляє пресслужба САП.
Серед підозрюваних за цим епізодом – колишні та чинні посадовці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній ДТЕК.
ЦПК повідомляє, що йдеться про епізод за обвинуваченням 14 осіб, причетних до запровадження та дії формули "Роттердам+", зокрема:
– двоє колишніх голови Нацкомісії з питань енергетики Дмитро Вовк та Оксана Кривенко;
– шість колишніх та два чинні члени Нацкомісії;
– чинний та колишній працівники регулятора;
– двоє посадовців групи ДТЕК.
Матеріали щодо ще одного колишнього члена НКРЕКП виділені в окреме провадження.
"Дії членів НКРЕКП, які голосували за затвердження формули, кваліфікували як службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. НАБУ має докази того, що ухвалити "Роттердам+" Комісію вмовили представники ДТЕК. Саме ця група компаній в результаті й отримала основну вигоду від дії формули", – заявили у ЦПК.
Дії шістьох осіб кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України. Інших осіб – за ч. 2 ст. 367 КК України.
Слідство вважає, що у формулу "Роттердам+" було закладено витрати на послуги, які фактично не виконувались, а саме транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі. Як наслідок, протягом 2016-2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 39 млрд гривень.
У ході розслідування цього факту з’ясувалося, що ухвалити таку формулу обчислення окремих членів НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній ДТЕК Ріната Ахметова, які в результаті й отримали надприбутки. Як наслідок, відбулась безпідставна сплата усіма споживачами електроенергії грошових коштів через зростання тарифів на електроенергію.
Поряд з цим, інші члени НКРЕКП неналежно виконали свої службові обов’язки та проголосували за затвердження так званої формули "Роттердам+", що у подальшому спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам.
Справа "Роттердам+" розбита на два епізоди. Перший стосується часу, коли Дмитро Вовк очолював Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – 2016–2017 роки. Ця справа вже на розгляді ВАКС.
"У жовтні перша інстанція ВАКС закрила перший епізод справи, посилаючись на "правки Лозового". Втім, у грудні Апеляція ВАКС скасувала це рішення", – повідомили у ЦПК.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини