Шевченко: «У нас не стоїть питання відмови від МВФ»
Голова НБУ Кирило Шевченко запевнив, що Україна не має мети відмовитися від МВФ.
«У нас же не стоїть питання відмови від відносин з МВФ. Я вважаю, що немає такої мети відмовлятися від кредитних відносин з МВФ або з будь-якими іншими міжнародними фінансовими інституціями», – розповів Кирило Шевченко в інтерв'ю ЕП.
Таким чином він відповів на питання ЕП, що «міністр фінансів Марченко окреслював ціль завершити до 2022 року співпрацю з МВФ, повернувши всі борги перед фондом». В стратегії, на яку посилалася ЕП, зазначно про ціль до 2023 року «успішно завершити існуючу програму МВФ та перейти на повністю ринкове фінансування бюджету на привабливих умовах».
Шевченко пояснив, що в України є амбітна мета: коли ти обираєш кредитора, то ти обираєш найбільш вигідні для себе умови.
«Чим краще в Україні управління, державне управління, я вже не кажу, чим краще країна працює, чим кращі в неї показники, тим більше шансів обирати між кредиторами», – пояснив він.
Міністр фінансов Сергій Марченко в середині грудня також заявив, що «в 2023 році, якщо ми будемо якісно виконувати домашню роботу, в бюджет нам не потрібно буде запозичувати з боку Міжнародного валютного фонду».
Нагадаємо, що МВФ традиційно кредитує центральні банки країн, які мають дефіцит платіжного балансу (в Україні це НБУ). Кредитування дефіцитів державних бюджетів країн (в Україні через Мінфін) не є метою діяльності Фонду та вперше було застосовано саме в Україні в 2009 році. Після припинення фінансування українського бюджету МВФ може продовжувати кредитувати НБУ для підтримання платіжного балансу країни, тому завершення кредитних відносин Мінфіну з МВФ не означають автоматичного завершення кредитних відносин з Україною в цілому.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини