США внесли 5 китайських компаній в чорний список за порушення санкцій

США внесли 5 китайських компаній в чорний список за порушення санкцій

У США внесли п’ять китайських компаній до чорного списку за порушення санкцій. Ймовірно, вони допомагали російським військовим і оборонним компаніям до і під час вторгнення в Україну.

Про це повідомляє Financial Times.

Департамент торгівлі вніс такі китайські фірми Connec Electronic, King Pai Technology, Sinno Electronics, Winninc Electronic і World Jetta (HK) Logistics до такого переліку. Фактично, американським компаніям заборонено експортувати до компаній зі списку.

«Сьогоднішні дії посилають потужний сигнал юридичним і фізичним особам по всьому світу, що якщо вони прагнуть підтримати росію, США їх відріжуть», — сказав заступник міністра торгівлі Алан Естевес.

Протягом останніх двох місяців радник США з національної безпеки Джейк Салліван і міністр оборони Ллойд Остін попереджали своїх китайських колег, що Вашингтон вживатиме рішучих дій, якщо Китай надасть росії будь-яке військове обладнання або допомогу. Представники США при цьому заявили, що немає доказів того, що Китай надав військову допомогу.

Міністерство торгівлі не звинувачує китайський уряд або військових у постачанні обладнання російській армії.

«Ми не бачили, аби Китай постачавросії військову техніку, або ж систематичного ухилення від санкцій», – сказав представник Білого дому.

Але рішення включити компанії до «чорного списку» підкреслило дедалі ширшу стурбованість зв’язками між Китаєм і росією.

Нагадаємо, Сполучені Штати у вівторок розширили санкції проти росії, оголосивши про заборону імпорту російського золота та додавши до санкційного списку 70 юридичних і 29 фізичних осіб.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу