Створена робоча група для уникнення емісійного фінансування бюджету

Створена робоча група для уникнення емісійного фінансування бюджету

Україна в Меморандумі з МВФ взяла на себе зобов’язання уникати емісійного фінансування державного бюджету та розвивати внутрішній борговий ринок шляхом розширення та диверсифікації кола інвесторів у державні цінні папери, в тому числі за рахунок повернення нерезидентів на внутрішній ринок облігацій.

Саме тому на виконання Меморандуму про економічну та фінансову політику з Міжнародним валютним фондом була створена нова робоча група, яка має знайти стимули для неемісійного фінансування бюджету.

Рада з фінансової стабільності на позачерговому засіданні 5 квітня створила робочу групу з питань розвитку внутрішнього боргового ринку за участю представників Національного банку і Міністерства фінансів.

Про це повідомили в Мінфіні.

«Робоча група здійснюватиме аналіз ліквідності банківської системи, підтримуватиме діалог з учасниками ринку, розроблятиме цільові стратегії для заохочення інвесторів та готуватиме рекомендації Міністерству фінансів і НБУ щодо вирішення проблем на ринку державних облігацій», – йдеться у повідомленні.

В Меморандумі з МВФ, однак, не виключається емісійне фінансування бюджету (читайте «МВФ задав Україні домашнє завдання»).

Учасники засідання також обговорили ризики для окремих українських банків через присутність їх материнських установ у росії. «Ураховуючи вагому роль банків з іноземним капіталом у забезпеченні фінансової стабільності й підтримці економіки України, а також їхній вкрай обмежений вплив на рішення материнських установ, члени РФС погодилися продовжити пошук шляхів підтримки цих установ в Україні», – заспокоїв Мінфін вкладників українських дочірніх банків відповідних іноземних фінустанов.

Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року указом Президента України і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.

Участь в останньому засіданні взяли члени Ради з фінансової стабільності: голова НБУ Андрій Пишний, міністр фінансів Сергій Марченко, заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут, перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, заступник голови НБУ Дмитро Олійник, заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма, інші керівники установ – члени РФС.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь