Суддя Вовк вирішив не усуватися від справи ПриватБанку на $350 млн

Суддя Вовк вирішив не усуватися від справи ПриватБанку на $350 млн

Суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк 14 серпня відмовився усунутися від справи про депозити офшорних компаній Суркісів, які колись розміщувалися в ПриватБанку.

«На сьогоднішньому судовому засіданні ПриватБанк заявив черговий відвід судді Вовку. Відвід був розглянутий самим суддєю, в задоволенні відводу було відмовлено. Отже пан Вовк продовжить розгляд цієї справи і в наступному судовому засіданні», - заявив представник ПриватБанку Олег Лазовський після судового засідання, повідомляє FinClub.

ПриватБанк також заявив клопотання про залучення до участі у справі Державної виконачої служби, адже в суді розглядається питання примусового виконання ухвали про забезпечення позову.

«Суддя Вовк відмовив в залученні Державної виконачої служби до участі в розгляді справи. Також представник Нацбанку заявив клопотання про участь у справі, однак це клопотання не було розглянуто суддєю Вовком. Розгляд цього клопотання відкладено», - заявив Олег Лазовський.

Наступне засідання очікується 2 вересня.

Йдеться про те, що перед націоналізацію ПриватБанку депозити шести офшорних компаній Суркісів на $250 млн в грудні 2016 року були конвертовані в капітал ПриватБанку в рамках процедури bail-in для часткової компенсації збитків, які поніс банк через дії його колишніх власників.

Компанії оскаржили це рішення в суді і Печерський районний суд Києва 9 лютого 2017 року виніс ухвалу про забезпечення позову, якою без розгляду справи фактично задовольнив позов по суті і зобов'язав банк виконати умови депозитних договорів та повернути компаніям-нерезидентам $250 млн. Рішення про законність чи незаконність процедури bail-in ще немає. При цьому сама ухвала суду від 09.02.2017 не є остаточною і оскаржується ПриватБанком в касаційному порядку у Верховному Суді.

Але в 2020 році офшорні компанії активізувалися і спробували примусово виконати цю ухвалу, щоб списати з рахунків ПриватБанку $250 млн (нещодавно позивачі збільшили суму «немайнових» вимоги до $350 млн).

ПриватБанк 10 серпня звернувся до Печерського районного суду Києва з заявою про відвід судді Сергія Вовка від розгляду цивільної справи про зобов'язання ПриватБанку повернути $350 млн.

Суддя Вовк, в порушення автоматизованого розподілу справ, та не дивлячись на те, що справу №757/7499/17 розглядає інший суддя, прийняв заяву від 21.07.20 до свого провадження і призначив її до розгляду в судовому засіданні на 14 серпня.

ПриватБанк звернувся до Національного антикорупційного бюро з заявою про протизаконне призначення судді Печерського суду Вовка С.В. у справі за позовом офшорних компаній Суркісів. Оскільки суддя Вовк у порушення вимог законодавства, зловживаючи службовим становищем, прийняв до розгляду заяви позивачів.

«У діях судді Печерського районного суду м. Києва Вовка С.В. вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, а саме: зловживання владою та втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду», - повідомили в ПриватБанку.

В ПриватБанку встановили, що офшорні компанії Суркісів вдалися до маніпуляції автоматизованим розподілом справ на користь Вовка. У загальному доступі опубліковано офіційне підтвердження інформації, яка стала підставою для заявлення 10 серпня ПриватБанком відводу судді Вовку.

«Відповідно до відомостей сайту судової влади, компанії–нерезиденти, пов'язані із родиною Суркісів, звертаючись до суду з заявою про визначення порядку виконання банком ухвали про зобов'язання повернути $350 млн, в обхід встановленого законом порядку авторозподілу справ у суді здійснювали дії для того, що таку заяву розглядав саме суддя Вовк С.В.», - повідомили в банку.

Як вбачається з відомостей офіційного сайту, 21 липня компанії-нерезиденти подали декілька ідентичних заяв до Печерського районного суду міста Києва. В подальшому, заяви, розподілені на інших суддів, заявниками було залишено без розгляду.

«Маніпуляція автоматизованим розподілом справ між суддями за законом є підставою для відведення обраного таким чином судді Вовка С.В. та залишення без розгляду відповідної заяви про визначення порядку виконання банком ухвали про зобов'язання повернути $350 млн», - повідомили в банку.

Але суддя Вовк відмовився усунутися від розгляду справи.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь