Світовий банк прогнозує різке скорочення грошових переказів
У 2020 році обсяги міжнародних грошових переказів можуть скоротитися приблизно на 20% через економічну кризу, спричинену пандемією COVID-19.
Про це йдеться в доповіді Світового банку від 22 квітня.
«Таке скорочення стане найстрімкішим у новітній історії і значною мірою спричинене зниженням рівня заробітної плати та зайнятості трудових мігрантів. У країні перебування саме трудові мігранти є більш вразливими до втрати роботи та заробітної плати під час економічної кризи», - зазначається в документі.
За прогнозами Світового банку, обсяги грошових переказів до країн із низьким та середнім рівнем доходу скоротяться на 19,6% до $445 млрд.
«Грошові перекази є важливим джерелом доходів для країн, що розвиваються. Нинішня рецесія, яка зумовлена COVID-19, дуже негативно впливає на можливості переказувати гроші додому. Відповідно, ще більш нагальним є завдання пришвидшити терміни, необхідні для відновлення економік розвинених країн», - відзначив президент Групи Світового банку Девід Малпас.
Очікується, що потік грошових переказів знизиться у всіх регіонах, але найсуттєвіше скорочення відбудеться в регіоні Європи та Центральній Азії (27,5%), за яким йдуть Африка південніше Сахари (23,1%), Південна Азія (22,1%), Близький Схід та Північна Африка (19,6%), Латинська Америка та країни Карибського басейну (19,2%). Східна Азія та країни Тихоокеанського регіону (13%).
Україна залишилась найбільшим отримувачем грошових переказів з-за кордону в регіоні, досягнувши нового рекордного показника у $15,8 млрд у 2019 році. Грошові перекази трудових мігрантів становлять близько 10,5% від ВВП України за 2019 рік.
Обсяги грошових переказів значно скоротяться у 2020 році, після рекордного минулорічного зростання грошових переказів обсягом у $554 млрд до країн з низьким та середнім доходом.
Прогнозується, що в 2020 році через пандемію COVID-19 та зниження цін на нафту обсяги грошових переказів скоротяться приблизно на 28%.
За оцінками Світового банку, в 2021 році грошові перекази до країн з низьким та середнім доходом відновляться і їх рівень зросте на 5,6%, до $470 млрд. Але прогнози щодо грошових переказів є так само невизначеними, як і прогнози щодо впливу COVID-19 на зростання світової економіки та прогнози щодо заходів стримування розповсюдження цієї хвороби.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
ТОП-новини