В Україні порахували точний обсяг тіньової економіки

В Україні порахували точний обсяг тіньової економіки

За результатами дослідження української економіки 846 млрд грн або 23,8% від офіційного ВВП становлять тіньові операції.

Про це йдеться в повідомленні Національного банку.

«Такі перші результати дослідження стану тіньової економіки в Україні, що провела компанія Ernst & Young за підтримки Mastercard у рамках укладеного Меморандуму про співробітництво з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Національним банком та Державною службою статистики», - повідомляє регулятор.

За результатами дослідження української економіки, 846 млрд грн або 23,8% від офіційного ВВП за 2018 рік, перебуває в тіні, з них:

• 19,7% ВВП (702 млрд грн) становить готівкова тіньова економіка,

• 4,1% ВВП (144 млрд грн) – домашнє виробництво товарів для власного кінцевого використання, тобто – негрошова тіньова економіка.

Попередні результати дослідження «Зниження рівня тіньової економіки України через використання електронних платежів» були презентовані під час робочої зустрічі з представниками низки державних органів, що відбулася 17 лютого в НБУ.

Ernst & Young провела подібні дослідження у 33 країнах світу, серед яких Чехія, Польща, Словенія, Словаччина, Хорватія, Болгарія, Боснія і Герцеґовина, Сербія та інші країни. Історично рівень тіньової економіки серед зазначених країн коливався від 10,1% до 26,9% від обсягу ВВП.

«Завдання детінізації економіки продовжує залишатися актуальним для України. У цьому напрямі важливою є консолідація зусиль бізнесу, уряду та Національного банку та усіх інших заінтересованих державних органів. Завдяки зниженню обсягів тіньової економіки, для функціонування якої необхідний виключно готівковий ресурс, зростатиме і загальний рівень економіки нашої країни», — наголосив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

У свою чергу заступник голови Нацбанку Сергій Холод додав, що центробанк докладає чимало зусиль для розвитку безготівкових розрахунків та створення у населення звички сплачувати безготівково.
Детальні результати дослідження будуть опубліковані на сайті НБУ в березні 2020 року після обговорення всіма учасниками у рамках вищезгаданого Меморандуму про співробітництво.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь