Три держбанки очолили рейтинг найприбутковіших

Три держбанки очолили рейтинг найприбутковіших

ПриватБанк за підсумками третього кварталу 2023 року знову очолив перелік найприбутковіших, заробивши 13,62 млрд грн, на другому місці за цим показником опинився Ощадбанк (7,34 млрд грн) та націоналізований у липні Сенс-Банк (3,44 млрд грн).

Про це свідчать дані Національного банку України.

За його даними, у п'ятірці банків з найбільшим чистим прибутком у третьому кварталі також опинилися два банки з іноземним капіталом – "Райффайзен Банк" (3,02 млрд грн) та "Укрсиббанк" (2,1 млрд грн).

На шостому місці за розміром прибутку опинився ПУМБ Ріната Ахметова (2 млрд грн), далі розмістився угорський "ОТП Банк" (1,89 млрд грн), державний "Укрексімбанк" (1,62 млрд грн), американський "Сітібанк" (1,47 млрд грн) та французький "Креді Агріколь Банк" (1,3 млрд грн).

Майже такий же чистий прибуток отримав за липень-вересень цього року "Універсал банк" (працює під брендом mono) – 1,29 млрд грн.

Перелік із 7 збиткових банків у третьому кварталі очолив банк "Перший інвестиційний банк" (33 млн грн),"Кредит-Дніпро" (29,8 млн грн) та "Привекс-Банк" (27,5 млн грн).

Загалом за третій квартал чистий прибуток 63 платоспроможних банків становив 42,33 млрд грн при розформуванні резервів на 5 млрд грн та збільшенні загальних активів на 87,25 млрд грн.

За третій квартал банки наростили портфель ОВДП на 23,56 млрд грн, і лідерами тут стали "Сіті" – 4,61 млрд грн та "Укргазбанк" – 4,48 млрд грн.

Найбільше зменшили вкладення в ОВДП за липень-вересень "Укрексімбанк" – 2,45 млрд грн, "Сенс Банк" – 1,24 млрд грн, "Приватбанк" – 0,7 млрд грн та Перший інвестиційний банк – 0,48 млрд грн.

Загалом за підсумками дев'яти місяців цього року найприбутковішим банком із великим відривом залишається ПриватБанк – 43,37 млрд грн, або 39,5% від усього чистого прибутку банківської системи за цей період.

Нагадаємо, на думку НБУ, наявного запасу капіталу більшості банків буде достатньо для комфортного виконання нових регуляторних вимог, незважаючи на очікуване запровадження додаткового податку на прибутки банків.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу