Ціна українських ВВП-варрантів вперше перевищила 100% номіналу
Котирування ВВП-варрантів (цінних паперів) України, випущених у 2015 році, на міжнародній біржі 16 січня перевищили історичний максимум і досягли 100,29% номіналу.
Ціна варрантів вперше перевищила номінальну вартість.
«Історичний день, вперше в історії ціна на українські варранти перевищила 100% від номіналу... а лише декілька років тому вони продавалися по 29%», - написав керівник приватного інвестиційного фонду на фондовому ринку США Володимир Компанієць у Facebook.
При цьому він припустив, що за результатами першого року Україна зробить виплати на рівні $105 млн, хоча в середньорічний стратегії уряду було відзначено, що «ніяких виплат за варрантами не буде в найближчі роки».
У свою чергу міністерка фінансів Оксана Маркарова на вчорашній презентації Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року зауважила, що «тригери, які повинні були запустити виплати по ВВП-варрантам, не настали».
Попередній максимум за ВВП-варрантами було зафіксовано у вересні 2019 року на тлі заяв уряду про майбутнє зростання економіки на 40%.
Україна випустила ВВП-варранти в 2015 році в рамках реструктуризації $19,3 млрд держборгу на суму списаних кредиторами єврооблігацій на $3,2 млрд і вони не є частиною держборгу країни, але по ним упродовж 20 років - з 2021 по 2041 рік - можуть відбуватись окремі виплати.
Інвестори претендують на частину приросту реального ВВП, що перевищує 3% в 2019-2038 роках, за умови, що номінальний ВВП вище $125,4 млрд.
Український ВВП вже вищий за цей рівень (завдяки ревальції), як і темпи його зростання вище 3%.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини