У Бахматюка відреагували на звинувачення НБУ в недопуску держвиконавця на птахофабрику

У Бахматюка відреагували на звинувачення НБУ в недопуску держвиконавця на птахофабрику

Підконтрольне Олегу Бахматюку підприємство «Київська птахофабрика» вважає політичним тиском ситуацію з недопуском державного виконавця на територію підприємства для здійснення опису та арешту майна.

Про це FinClub заявили в пресслужбі групи компаній «Укрлендфармінг» та «Авангард».

«На сьогодні виробництвом яйця на базі пташників птахофабрики «Київська» займається агрохолдинг «Авангард», до складу якого входить підприємство «Київська птахофабрика». Працівники ДВС (державної виконавчої служби) намагалися проникнути на територію, де здійснює господарську діяльність юридична особа, яка не є боржником, а відповідно, не являється стороною виконавчого провадження. За таких умов примусове проникнення не є законним», - йдеться в повідомленні.

За даними пресслужби, відсутність відповідної ухвали суду на проникнення до сторонньої юридичної особи визнав на камеру один із представників ДВС.

«Ситуація є абсурдною – працівники ДВС прийшли просто не за тією адресою, до іншого підприємства, та тим не менш продовжили проводити виконавчі дії з порушенням закону: лише одна посадова особа ДВС пред’явила посвідчення, інші особи навіть не представилися», - зазначають там.

У групі компаній Бахматюка також заявили, що працівники ДВС намагалися потрапити до виробничої зони, яка знаходиться під дією особливого карантинного режиму через загрозу поширення пташиного грипу. Про це працівників ДВС попередив як головний лікар ветеринарного медицини господарства, так і присутній на місці подій державний ветлікар.

«Фактично працівники ДВС, достовірно знаючи про складну епізоотичну ситуацію, умисно вчиняли дії, які порушували норми ветеринарно-санітарного законодавства», - наголошують там.

У Бахматюка вбачають в діях представників держави й політичну складову.

«Аукціони з продажу заставних активів, які проводить Фонд гарантування вкладів на вимогу НБУ, приносять державі зазвичай несуттєві суми – реальні активи з високою ринковою вартістю продаються з дисконтом, який складає до 99% від вартості. Фактично це є мародерством, коли на цих активах заробляють спекулянти і втрачає держава», - вважають там.

При цьому група компаній заявляє про готовність до діалогу з НБУ в інтересах держави та бізнесу.

Нагадаємо, 11 березня НБУ повідомив, що підконтрольне Олегу Бахматюку підприємство «Київська птахофабрика» не виконує рішення суду та перешкоджає стягненню заставного майна, кошти від продажу якого мають піти на погашення боргу банку «Фінансова Ініціатива» за кредитом рефінансування на 2,1 млрд грн.

Заборгованість двох банків Олега Бахматюка – «ВіЕйБі Банку» та ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» – за кредитами рефінансування перед НБУ становить 10,6 млрд грн.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь