
У березні в Україні сплатили податків на $1 млрд більше, ніж очікувалося
У березні Україна зібрала на $1 млрд більше податків, ніж планувалося. Це свідчить про кращу економічну ситуацію порівняно з прогнозами.
Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час дискусії "Стійкість бюджету України за три роки. Роль міжнародної підтримки".
"За підсумками минулого місяця податкові надходження перевищили запланований показник на $1 млрд, що свідчить про суттєве покращення фінансової ситуації у першому кварталі 2025 року порівняно з початковими бюджетними прогнозами", – наголосив він.
За словами міністра, основною причиною перевиконання податкових надходжень стала краща, ніж очікувалася, ситуація з електропостачанням під час зимового сезону, що позитивно вплинуло на виробництво. Марченко підкреслив, що така тенденція спостерігається з 2023 року.
Він підкреслив, що стабільне зростання податкових надходжень підтверджує ефективність внутрішньої фіскальної політики держави та є важливою складовою макроекономічної стабільності України.
"Це дозволяє нам розглядати можливість поступового зниження залежності від міжнародної допомоги. Проте цей процес буде повільним, оскільки перед нами стоїть завдання збалансувати бюджет 2026 року відповідно до зобов'язань, узгоджених з МВФ", – наголосив Марченко.
Він також підкреслив, що основним викликом залишається необхідність скорочення бюджетного дефіциту у 2026 році порівняно з 2025 роком.
"Нам необхідно знайти додаткові джерела для покриття наших потреб. Наразі, незважаючи на дискусії про можливе завершення воєнних дій, ми не маємо підстав вважати, що бюджет наступного року формуватиметься без суттєвих військових витрат", – зауважив міністр фінансів.
Раніше голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що наповнення держбюджету України у 2025 році йде за планом, однак у 2026 році ситуація може погіршитися через зменшення зовнішнього фінансування, тому може виникнути необхідність переглянути податкову базу.
Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний також визнавав цю проблему. За його словами, з огляду на це Україна сподівається отримати доступ до заморожених російських активів для покриття дефіциту держбюджету у 2026 році.
Нагадаємо, у листопаді 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон про історичне збільшення податків, зокрема й військового збору – з 1,5% до 5%. Податкові зміни почали діяти з 1 січня 2025.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)





ТОП-новини