У Данії роздадуть $439 млн для пом'якшення впливу інфляції

У Данії роздадуть $439 млн для пом'якшення впливу інфляції

Парламент Данії ухвалив рішення про грошові виплати людям похилого віку на загальну суму 3,1 млрд данських крон, це еквівалентно $439 млн. Мета — пом'якшення впливу стрімкої інфляції та високих цін на енергоносії.

Про це пише Reuters.

Зокрема люди похилого віку з низькими доходами отримають неоподатковувану виплату в розмірі 5000 крон ($706).

«Економіка Данії принципово сильна, але їй кидається виклик зростанням цін у зв’язку з війною путіна в Україні. Тому я радий, що тепер ми можемо допомогти декому з тих, на кого інфляція особливо сильно впливає», – сказав міністр фінансів Ніколай Ваммен.

Заходи, які також передбачають зниження тарифів на електроенергію, будуть фінансуватися за рахунок зниження державних інвестицій, що, за словами Мінфіну, допоможе уникнути підвищення цін.

Центральний банк раніше попереджав, що компенсація данцям з низьким рівнем доходів і літнім людям грошовими виплатами може посилити ціновий тиск на економіку. Проте данські заходи менш масштабні, ніж аналогічні в деяких інших європейських країнах.

Раніше депутати погодилися розділити субсидію в розмірі 2 мільярдів крон серед 419 000 домогосподарств, які сильно постраждали від зростання рахунків за електроенергію.

Нагадаємо, споживчі ціни у Канаді в травні 2022 року підскочили на 7,7% порівняно з травнем минулого року, що є найвищим показником за останні майже 40 років.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу