Нацбанк організував виставку з нагоди 25-річчя гривні

Нацбанк організував виставку з нагоди 25-річчя гривні

У Києві відкрилася безкоштовна виставка «Музей гривні просто неба», присвячена 25-річчю національної валюти.

Проєкт організований Національним банком разом з учасниками фінансового ринку та за сприяння президента Володимира Зеленського.

Виставка відбувається в межах святкування 30-річчя Незалежності України та присвячена 25-й річниці проведення грошової реформи, що ознаменувала введення в обіг національної грошової одиниці – гривні.

Виставка розташована на столичній Контрактовій площі та триватиме з 2 до 30 вересня 2021 року включно. Вхід на виставку вільний та безкоштовний.

Сьогодні виставку урочисто відкрили голова НБУ Кирило Шевченко та Віктор Ющенко – третій президент України (2005-2010 роки) та ексголова НБУ (1993-2000 роки).

«Рівно 25 років тому, 2 вересня 1996 року, народилася сучасна національна валюта – гривня. Ось уже чверть століття гривня – це не тільки грошова одиниця, національна валюта, але й символ нашої держави. І чверть століття Національний банк дбає про розвиток, захист та стабільність гривні. Ми постійно працюємо над оновленням та осучасненням гривні. Сьогодні в обігу перебуває вже четверте покоління національної валюти з найсучаснішими захисними елементами, більше того ̶ з українським льоном у складі», – зазначив Кирило Шевченко.

НБУ нагадує, що грошова реформа тривала з 2 до 16 вересня 1996 року. У цей період купонокарбованці обмінювалися на нову грошову одиницю – гривню. З 17 вересня 1996 року гривня стала єдиним законним засобом платежу на всій території України. За ці два тижні 1996 року Нацбанк увів у готівковий обіг банкноти гривні на понад 3,1 млрд грн.

Наразі в обігу перебуває готівки на загальну суму 594 млрд грн, із них банкнот – на 590 млрд грн (2,9 млрд шт.) та монет – на 4 млрд грн (13,8 млрд шт.).

«У 1996 році Національний банк зайняв непохитну позицію – грошова реформа не повинна мати конфіскаційний характер. Ми доводили й переконували тодішнє керівництво держави та уряд, що лише неконфіскаційна реформа створить у громадян довіру до української національної валюти і не призведе до зростання інфляції. Ми пропонували наперед оголосити про проведення обміну купонокарбованців на нову валюту, чесно та відкрито обміняти грошове багатство людей. Так, на щастя, і сталося. Реформа успішно відбулася, усі українці змогли вільно обміняти свої накопичення. Людям, які не встигли обміняти купонокарбоваці за два тижні, НБУ обмінював їх ще й через рік-два. Це створило фундамент для подальшого успішного розвитку національної валюти», – наголосив Віктор Ющенко.

На виставці представлено 18 інтерактивних стендів про історію гривні, створення сучасної української валюти, готівкову та безготівкову гривню. Аудіогід до виставки записаний не професійними дикторами, а фахівцями НБУ.

NBUvystavGrn

Впродовж вересня гіди «Музею грошей» Нацбанку проводитимуть безкоштовні екскурсії та квести для відвідувачів, де розповідатимуть про дизайн банкнот і монет, про захист гривні, про готівкову й безготівкову гривню, показуватимуть, як зсередини виглядає банкомат та інкасаторська машина.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь