У Нацбанку розповіли про вплив коронавірусу на економіку України
Український валютний ринок наразі реагує на невизначеність із ситуацією з коронавірусом та підвищену турбулентність на фінансових і товарних ринках погіршенням настроїв та підвищеною нервозністю.
Про це повідомив голова Національного банку Яків Смолій.
«Однак на економічній активності та інфляції в Україні ще не позначилися такі наслідки поширення коронавірусу як: тиск на ціни в бік зниження та охолодження світової економіки; пом’якшення монетарної політики центральними банками провідних економік світу і торговельних партнерів України у відповідь на ці процеси; запровадження урядами країн заходів для недопущення поширення COVID-19», - заявив він.
«Крім падіння цін на світових ринках через коронавірус, на інфляцію в Україні у бік зниження будуть тиснути конкурентні війни між країнами-виробниками нафти, які нещодавно розгорнулися. Вони провокуватимуть підтримання рекордно низьких цін на енергоносії, що впливатиме і на ціни товарів українського експорту. Загалом, усі ці чинники матимуть різноспрямований вплив на економічне зростання та інфляцію в Україні, що посилює невизначеність», - зазначив Смолій.
Національний банк не виключає, що пандемія коронавірусу може знизити обсяги переказів українських трудових мігрантів.
«Ми очікуємо деяке зниження переказів українських трудових мігрантів з-за кордону, але воно буде порівняно меншим, ніж ефект від того, що подорожі з України будуть набагато нижчими, ніж були», - підкреслив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
Ризик поширення коронавірусу може у разі реалізації призвести до рецесії світової економіки та значного сповільнення економічної активності в Україні.
«Суттєве зниження світового попиту, а також переоцінка інвесторами ризиків країн, що розвиваються, може негативно позначитися на показниках зовнішньої торгівлі України та ускладнити залучення фінансування», - заявив Смолій.
Актуальними, на думку регулятора, залишаються також інші ризики: ескалація військового конфлікту на Донбасі та нові торговельні обмеження з боку Росії; скорочення врожаю зернових і плодоовочевих культур через несприятливі погодні умови; збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальну зміну клімату.
Таким чином НБУ перегляне макроекономічні прогнози в квітні через нестабільну ситуацію на ринках у зв'язку з поширенням коронавірусу.
Нагадаємо, Нацбанк вирішив знизити облікову ставку до 10% з 13 березня.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини