
У Раді ініціювали новий законопроєкт про посилений захист вкладників
Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №13007 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Нацбанку України та інститутів спільного інвестування" дозволить знизити ризики відтоку коштів з банківської системи, пожвавить участь банків у врегулюванні неплатоспроможних банків та посилить стійкість банківської системи.
Такі оцінки висловили експерти та учасники ринку, йдеться у матеріалі БізнесЦензора.
Зокрема, у Національному банку України (НБУ) вважають, що запропоновані у проєкті закону зміни сприятимуть підвищенню стабільності банківської системи та захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків.
Зокрема, документ передбачає розширення можливості застосування способів врегулювання неплатоспроможності банків, які не передбачають їх повної ліквідації. Це продаж всього банку інвестору, створення перехідного "bridge" банку, повна або часткова передача активів та зобов’язань іншому (приймаючому) банку, адже реалізація цих способів врегулювання неплатоспроможності за чинним законодавством є досить складним завданням.
Ухвалення законопроєкту підтримують у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.
"Законопроєкт усуває законодавчі перепони, які спричиняють цей дисбаланс. Це одне з зобов’язань України у межах співпраці з МВФ. Водночас проєкт нічого не змінює у розподілі повноважень та покращує взаємодію НБУ та ФГВФО під час підготовки до виведення та врегулювання неплатоспроможності банків", – повідомили у Фонді гарантування.
Для цього законопроєктом пропонується запровадити низку новацій, зокрема:
створюється можливість об’єднання кількох згаданих способів врегулювання в одному банку;
інвестори, які претендують на активи та пасиви збанкрутілого банку отримають більше часу на ознайомлення з інформацією про банк, а Фонд – для оцінки його майна;
спрощується отримання попередньої кваліфікації для потенційних інвесторів та приймаючих банків та посилюється їх захист.
"Закон посилює захист вкладників і кредиторів банків. Захист вкладників і кредиторів і є першочерговим завданням Фонду. Для цього, ФГВФО повинен мати ефективні та дієві інструменти вирішення проблем неплатоспроможних банків, адже це ключовий елемент збереження довіри вкладників до роботи усієї банківської системи", – наголосив виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Руслан Гриценко.
Крім того, законопроєкт №13007 пропонує простіший механізм збереження коштів кредиторів збанкрутілих банків: кошти, що не були отримані за час ліквідації банку, можна буде отримати ще упродовж трьох років безпосередньо у ФГВФО, а ті активи, за якими кредитори та акціонери так і не звернулись, спрямовуватимуться у систему гарантування вкладів.
За оцінкою НБУ, "законопроєкт спрямований на підвищення рівня захисту вкладників та інших кредиторів банків в процесі їх виведення з ринку та ліквідації, а також на впровадження сучасних міжнародних практик, спрямованих на забезпечення стійкості фінансової системи України".
Ініціатором законопроєкту став голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у співавторстві з групою народних депутатів. Проєкт закону вже підтримали, серед інших, Міністерство економіки, Міністерство фінансів та Державна податкова служба.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)





ТОП-новини