У випадку банкрутства втрачається 88% активів банку
ФГВФО вдається отримати лише 12% вартості активів банку після початку його ліквідації.
Про це повідомляє «Фінансовий клуб» у проєкті «50 провідних банків України – 2021».
У 2020 році Фонд вніс до Єдиного державного реєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань записи про припинення юросіб 16 банків. Балансова вартість активів у ліквідаційній масі цих 16 установ становила 39,8 млрд грн, тоді як надходження – лише 4,6 млрд грн, в тому числі 2,5 млрд грн від продажу активів.
При цьому в 2020 році ФГВФО завершив розпродаж активів ще 15 банків: за балансової вартості їхніх активів у 108,8 млрд грн вони отримали 13,3 млрд грн (від продажу – 6,3 млрд грн), тобто за цими двома групами банків Фонду вдалося отримати грошима лише 11,6% і 12,2%.
Читайте: Питання компенсацій
В середньому цей індикатор становить 12% для усіх банків, які визнали неплатоспроможними і передали під управління Фонду після ухвалення в 2012 році закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»: їх балансова вартість активів становила на «папері» близько 500 млрд грн, тоді як грошові надходження (продаж, оренда майна, надходження від цінних паперів та обслуговування кредитів) – менш ніж 60 млрд грн.
«Майже в усіх цих банках до визнання їх неплатоспроможними застосовувалися численні схеми виведення активів. Крім того, з 2014 року в Україні відбулися девальвація національної валюти, незаконна анексія та окупація частини території, економічна криза. Внаслідок усіх цих чинників відбулося суттєве знецінення активів банків», – пояснили у Фонді гарантування вкладів фізосіб.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини