У ЄС назвали умови для отримання останнього траншу

У ЄС назвали умови для отримання останнього траншу

Європейська комісія завершує оцінку невиконаних Україною умов, які мають бути виконані до кінця програми "Макрофінансової допомоги+" Євросоюзу у 2023 році. Це дозволить виділити в грудні останній транш цієї допомоги у розмірі 1,5 млрд євро.

Про це повідомив керівник торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні Альберто Фернандес-Дієс, передає Інтерфакс-Україна.

"Примітно, що найважливіші з них належать до сфери верховенства права. Деякими прикладами є посилення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також зміни у відборі суддів в Україні", – сказав він під час презентації пілотного моніторингу виконання Україною програм МВФ та ЄС консорціумом RRR4U у Києві.

Як уточнили представники консорціуму, у випадку відбору суддів та САП йдеться про ухвалення схвалених 21 листопада у першому читанні законопроєктів: №10140-д із правками до закону "Про судоустрій та статус суддів" та №10060 про підвищення інституційної незалежності САП.

Крім цього, зазначили в RRR4U, необхідно ухвалити законопроєкт про криміналізацію контрабанди №5420, який був схвалений у першому читанні в середині липня цього року.

"Таким чином, ми розглядаємо макрофінансову допомогу не лише як інструмент, який допоможе Україні впоратися з труднощами платіжного балансу, з якими вона стикається, а й як спосіб заохочення та стимулювання реформ, які стали більш актуальними відколи Україна стала країною-кандидатом минулого року", – зазначив Фернандес-Дієс.

Він підкреслив, що такий же принцип прив'язки фінансування до умов буде реалізовано і в майбутній програмі Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки. Відповідні умови будуть зафіксовані в так званому "Плані України", який зараз обговорюється з цілою групою міністерств України.

Нагадаємо, Єврокомісія схвалила пропозицію щодо заборони на продаж російських алмазів. Найближчим часом документ може бути направлений на розгляд усім країнам-членам Євросоюзу.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу