Україна і спецкомітет кредиторів не змогли домовитися про умови реструктуризації євробондів

Україна і спецкомітет кредиторів не змогли домовитися про умови реструктуризації євробондів

Україна і спецкомітет кредиторів, який представляє власників майже 20% єврооблігацій, обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації, однак не змогли досягти угоди.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів на Лондонській біржі, передає Інтерфакс-Україна.

Переговори тривали з 3 до 14 червня. Зазначається, що угоди не вдалося досягти, зокрема й через неприйнятність запропонованих комерційними кредиторами умов для МВФ і Групи офіційних кредиторів України.

"Пропозицію... було доведено до відома співробітників МВФ, які попередньо оцінили її як таку, що не відповідає цільовим показникам DSA (Debt Sustainability Analysis) МВФ. Про це також повідомили в секретаріаті Групи кредиторів України, який підтвердив, що будь-які грошові потоки впродовж періоду дії програми МВФ мають залишатися символічними", – ідеться в повідомленні Мінфіну.

Наголошується, що попри відсутність згоди щодо умов реструктуризації протягом періоду консультацій, Україна та спеціальний комітет кредиторів продовжать взаємодію та конструктивні дискусії через своїх відповідних консультантів.

"А Україна продовжить двосторонні переговори з іншими інвесторами, з метою досягнення подальшого прогресу та досягнення принципової угоди за першої ж нагоди", – наголошується в релізі.

Україна запропонувала два варіанти реструктуризації«старих» випусків:

Варіант 1. Обмін на прості облігації з фіксованим доходом та на деривативи. Останні будуть конвертовані у прості облігації з фіксованою доходністю у 2027 році залежно від податкових надходжень і показників зростання ВВП.

Варіант 2. Обмін на прості облігації. Запропоновано випуск п’яти нових серій облігацій зі строком погашення в 2034, 2035, 2036, 2038 і 2040 роках, а також виплату символічних купонних платежів для забезпечення досягнення угоди: 1% у 2024-2025 роках, 3% у 2026-2027 роках і 6% з 2028 року.

Обидва варіанти передбачають номінальне скорочення боргу за єврооблігаціями до 60% з потенційним зниженням до 25% у випадку суттєвого покращення економічної ситуації протягом періоду дії програми МВФ. Це дасть змогу зекономити $10 млрд на боргових платежах до 2027 року та зберегти боргову стійкість у рамках програми EFF.

Комітет кредиторів запропонував: обмін на облігації з фіксованим купоном за ринковою ставкою (7,75%) та облігації зі змінним купоном, що підвищується. Це забезпечить номінальне скорочення боргу на 22,5%.

Україна 10 серпня 2022 року одержала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну $22,6 млрд, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на $1,5 млрд, на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу за ними на 24 місяці. Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу.

Ринок із середини весни 2024 року очікує пропозиції Мінфіну про нову реструктуризацію комерційного боргу за єврооблігаціями.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу