Україна ліквідує російські банки через агресію Росії
Національний банк ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банки, що перебувають під контролем Російської Федерації.
НБУ вирішив ліквідувати два державні російській банки: Сбербанк та Промінвестбанк.
Сбербанк зараз офіційно називається АТ «Міжнародний резервний банк», який на 100% належить ПАТ «Сбєрбанк Росії».
Повна назва Промінвестбанку – ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», який на 99,77% належить Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ».
«Банки держави-агресора більше не працюватимуть в Україні», – заявили в НБУ.
Ще у 2017 році рішенням Ради національної безпеки та оборони на Сбербанк та Промінвестбанк були накладені санкції для запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов’язаних з банком осіб, зокрема материнських структур.
Але після початку 24 лютого 2022 року повномасштабної війни Росії проти Україні їх існування стало лише питанням часу.
«Коли наша армія самовіддано і хоробро захищає кожен клаптик рідної землі від російської агресії, ми в центральному банку не можемо дозволити, щоб «дочки» державних банків країни-загарбника продовжували працювати в Україні й оперувати грошима українців», – заявив голова Національного банку України Кирило Шевченко.
МР Банк (Сбербанк) на 1 січня 2022 року мав 33,63 млрд грн чистих активів. Із них 9 млрд грн вкладень в ОВДП, 5,06 млрд грн кредитного портфелю, 10,76 млрд грн зберігається в інших банках.
Читайте: Шахрайство у період дії воєнного стану: схеми та як захиститися
У МР Банку було 20,32 млрд грн зобов’язань, зокрема 6,14 млрд грн коштів клієнтів (майже порівну між фізичними та юридичними особами) та зберігав 13,83 млрд грн коштів інших банків (переважно кошти материнського банку).
Промінвестбанк мав 6,66 млрд грн чистих активів, жодних вкладень в ОВДП, 3,15 млрд грн кредитного портфелю, 1,23 млрд грн зберігається в інших банках.
У Промінвестбанку було 3,73 млрд грн зобов’язань, зокрема лише 29,19 млн грн коштів клієнтів, оскільки банк вже давно згорнув свою діяльність і роздав вклади роздрібним клієнтам, 866 млн грн коштів інших банків.
Обидва банки не брали рефінансування НБУ станом на 1 січня 2022-го.
Російська Федерація, яку визнано державою-агресором, є акціонером та власником 50,000000004427% статутного капіталу ПАТ «Сбєрбанк Росії» (Sberbank of Russia) та 100% статутного капіталу Державної корпорації розвитку «ВЕБ.РФ». Отже, їхні українські дочірні банки перебувають під опосередкованим контролем Росії та її керівництва.
Право приймати рішення про ліквідацію цих банків правлінню Нацбанку надає постанова від 24 лютого 2022 року № 19 «Про особливості припинення діяльності банків в умовах воєнного стану».
Цей крок ухвалено правлінням НБУ одностайно і затверджено рішеннями від 25 лютого 2022 року № 90-рш/БТ «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» та № 91-рш/БТ «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ «Міжнародний резервний банк».
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини