Україна втрачає до $3 млрд щомісяця через новини про війну
Українська економіка втрачає $2-3 млрд щомісяця, починаючи з січня, через інформаційний тиск і загрозу вторгнення з боку Росії.
Про це розповів заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв'ю РБК-Україна.
«Ми бачимо, що безповоротні втрати становлять у такій стресовій ситуації як зараз 2-3 млрд доларів на місяць. Це і зупинені інвестиції, і додаткова інфляція, втрати у туристичній сфері, скорочення авіаперевезень… Тобто фактично збиток, який ми несемо щомісяця», - заявив він.
Шурма зауважив, що є ще й спекулятивний тиск на фінансові ринки, який блокує запозичення, тисне на курс.
«Це окрема сума. Спекулятивний тиск на валютний ринок становить близько $1,5-2 млрд», - зазначив він.
Шурма підкреслив, що «подушки в $4-5 млрд має бути достатньо» для продовження державних програм, які запланувала Україна, та залученням зовнішнього фінансування.
«Але зовнішня ситуація може змінюватися. Ви ж бачите об'єктивно, який інвестор буде приймати рішення щось будувати у такій ситуації? Зрозуміло, всі ставлять проєкти на паузу. Не скасовують, але відкладають рішення. І зовнішні кредитні ринки тимчасово закриті», - пояснив він.
Шурма прогнозує, що у випадку стабілізації інформаційної ситуації хоча б у такому стані як зараз, втрати почнуть скорочуватися, тому що «больовий поріг підніметься і за два місяці таких втрат вже не буде».
За його словами, уряд вживатиме додаткові стабілізаційні заходи для відновлення ситуації та сподівається на міжнародну підтримку.
«Перший транш (макрофінансової допомоги від ЄС. – Ред.) буде практично без умов. Умови для другого траншу ми найближчим часом узгодимо, і він буде у другому півріччі. Зараз процес узгодження умов триває – йде дискусія. З МВФ все йде за планом», - наголосив Шурма.
Він також додав, що залучення $1 млрд під гарантії США відбудеться найближчим часом – протягом місяця-двох.
«Зараз йде обговорення деталей і механізмів. Цим займається Мінфін як відповідальний орган», - зауважив Шурма.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини