«Українська біржа» просить Freedom Holding подарувати її акції державі

«Українська біржа» просить Freedom Holding подарувати її акції державі

«Українська біржа» звернулась до ради директорів Freedom Holding Corp., власник 70% акцій якої Тимур Турлов внесений до українських санкційних списків, з проханням невідкладно розглянути можливість подарувати 24,2651% акцій біржі, що належить Freedom Holding, державі Україна.

Це необхідно для збереження біржової ліцензії УБ.

Про це йдеться у листі за підписом голови правління біржі Артемія Єршова та голови біржової ради Сергія Оксанича, яке цитує агентство "Інтерфакс-Україна".

У зв'язку із застосуванням 19 жовтня 2022 року до Турлова санкцій, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку 17 квітня 2024 року склала постанову про порушення адміністративної справи.

Автори листа зазначають: у разі, якщо порушення не буде усунуто шляхом вилучення зі структури власності біржі санкційної особи найближчим часом, НКЦПФР має право застосувати до біржі санкцію у вигляді зупинення або анулювання ліцензії, наслідком чого стане ліквідація біржі.

На думку керівників УБ, дарування акцій Freedom Holding державі є єдиним можливим законним шляхом вирішення цієї ситуації.

У разі згоди на таке дарування, УБ просить також Freedom Holding офіційно звернутись до Ради національної безпеки та оборони України з клопотанням провести цю операцію, перерахувавши акції на основі договору дарування на рахунок державного органу, який здійснюватиме управління акціями біржі.

УБ зобов'язується здійснювати всі необхідні дії для збереження ліцензії.

Напередодні Артемій Єршов зазначив, що є практика, коли в межах аналогічних санкцій держава подавала до суду і вилучала пакети акцій підсанкційних акціонерів (наприклад щодо пакета акцій "Розрахункового центру", які належали "Московській біржі")".

На його думку, НКЦПФР варто було б виступити з ініціативою вилучення пакетів підсанкційних акціонерів у дохід держави, однак цього не сталося за півтора року з моменту запровадження санкцій щодо казахстанського бізнесмена Тимура Турлова, засновника і мажоритарія американської Freedom Holding Corp., якій належить 24,2561% акцій УБ.

Нагадаємо, дві з трьох українських фондових бірж – ПФТС і "Українська біржа" – найближчим часом можуть втратити ліцензії через порушення ліцензійних умов.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу